Новий рік – сімейне свято, проте навіть в умовах коронавірусу вийти 31 грудня чи 1 січня на центральну площу свого населеного пункту – обов’язкова програма.
Ми вирішили дізнатися, що на своїх новорічних площах побачать мешканці районних центрів Чернігівської області.
Бахмач
Місцеві мешканці у соцмережах переважно в захваті від ялинки, зазначаючи, що цього разу святкове дерево у Бахмачі – найкраще за останні 10 років. Живе дерево виглядає трішки ширше, ніж вище, проте це не заважає бахмачанам захоплюватися головною ялинкою міста.
Бобровиця
Окрім ялинки, встановили сцену зі світловою інсталяцію у вигляді силуетів ялинок. Все це виконує функцію фотозони.
Борзна
Тут також встановили живу ялинку, хоча рік тому місцева влада заявляла про те, що старий металевий стовбур, в який встромлялися гілки, замінять на нове штучне дерево. Але коштів на це у коронавірусний рік не знайшлося – тож довелося ставити ялинку з лісу. Самі ж мешканці нарікають – вийшло не дуже симетрично.
Городня
Менш ніж за тиждень городнянці зафіксували на фото, як невідомі поцупили з ялинки прикрасу. Після публікації фото в соцмережах причетні до крадіжки кульку повернули.
Ічня
В Ічні оригінальний формат – гірлянди у формі конуса, але без ялинки. І живі ялинки поруч, прикрашені святковою ілюмінацією.
Короп
«Ялинка гарна, але самотня», – реагують місцеві мешканці у соцмережах. Місцева влада, як і у багатьох інших райцентрах відмовилася від великих святкувань через коронавірус. Зекономлені кошти обіцяють направити на майбутні дитячі свята.
Корюківка
Одна з найвищих в області ялинок. Поруч – вертеп та дерев’яні конструкції, схожі на ті, що кількома роками раніше стояли в Чернігові.
Куликівка
Фотографії куликівської головної ялинки особливо тішать, зважаючи на те, що зроблені вони були в рідкісний сніжний день. Справжня новорічна погода.
Мена
Відкриття головної ялинки Мени в умовах коронавірусу відбулося… дистанційно – за допомогою відеотрансляції.
Ніжин
15-метрову штучна ялинка на площі імені Івана Франка встановлювати три дні. Вона складається з 5 ярусів різних розмірів та 1245 металічних елементів.
На відкритті було чимало дітей та міський голова. Карантин святковій події не завадив. Поруч працюють атракціони.
Новгород-Сіверський
Найбільш скандальна ялинка області. Ялинку зрубали у селі Ларинівка, де вона росла з 1960-х років. Старожили запевняють, що це було найбільше і найстарше дерево у селі. Люди обурилися, а влада каже, що 24-метрова ялинка була висаджена надто близько до місцевого будинку культури і загрожувала будівлі.
Носівка
У центрі Носівки росте відразу дві живі ялинки, проте для свят сюди привезли ще одну – справжню, але вже не живу.
Прилуки
За два дні до Нового року, 29 січня, огорожа навколо головної ялинки Прилук впала і була пошкоджена. Чи то від рук вандалів, чи через буревій – з’ясовує поліція. Недоліки швидко виправили і закріпили споруди сильніше, аби свято прилучанам не було зіпсоване.
Семенівка
Найпівнічніший райцентр не лише Чернігівської області, а всієї України обмежився досить скромною ялинкою. Але з таким снігом – можна було обійтися навіть без святкового настрою.
Сновськ
У центрі Сновська ялинка засяяла на Різдво. Новорічними гірляндами прикрашено міський парк, більш освітленою цього року зробили площу. Прикрасили ялинки та вулиці й у селах старостатів.
Сосниця
Без зайвих прикрас, проте з металевою інсталяцією 2021 та симпатичним вітряком біля головної ялинки селища.
Срібне
Ще одна цифрова інсталяція 2021. Але у Срібному ялинка унікальна тим, що стоїть безпосередньо біля храму – Хрестовоздвиженської церкви.
Талалаїівка
А тут – найживіша ялинка з усіх. Різдвяне дерево Талалаївки не зрубують, а просто прикрашають.