Освітня субвенція надається місцевим бюджетам з метою фінансового забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері освіти. Та як це буває досить часто, її не встигають освоїти або іншими словами – використати, витратити до кінця бюджетного року.
На сторінці у Фейсбук Крутівська ОТГ: новини і життя була оприлюднена інформація щодо залишку коштів освітньої субвенції на 2020 рік та звернення до департаменту фінансів:
“Ось скільки державних коштів не змогли освоїти у громадах нашої області. Питання до директора департаменту фінансів Валерія Дудка: в чому проблема перекрити 900 тисяч гривень ваших боргів по освіті перед нашою громадою?”

Як бачимо, Ніжинська ОТГ не змогла освоїти 1 785 627, 4 грн.
ОТГ с. Вертіївка – 2 008 069, 4 грн.
ОТГ м. Носівка – 3 589 852, 9 грн.
Але яка подальша доля цих коштів?
За інформацією Міністерства освіти і науки України, одним із пріоритетів для використання залишків освітньої субвенції буде пожежна безпека у школах. Відповідну постанову Кабмін ухвалив сьогодні, 19 лютого 2020 року.«Цим рішенням наш Уряд акцентує увагу, що пожежна безпека шкіл має бути одним із пріоритетів для місцевої влади. Адже вона напряму стосується безпеки учнів, учителів та усіх, хто знаходиться у закладах. Наше рішення дає можливість використовувати більше ресурсу на протипожежні заходи та підвищувати їхню ефективність», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.Серед пріоритетів для закупівель за залишки освітньої субвенції також:
- придбання шкільних автобусів,
- оновлення навчальної та матеріально-технічної бази,
- придбання підручників і посібників (у тому числі електронних),
- оснащення закладів освіти засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання,
- підключення закладів освіти до Інтернету,
Отримуйте актувальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram