• 13.12.2024 07:53

Секретар Ніжинської міської ради Юрій Хоменко: “Якщо бачу відкритий люк чи погано підстрижений газон у місті, починаю реагувати”

Нд, 1 Серпня в 6:11

На минулому тижні сайт «УН» розпочав цикл зустрічей з представниками команди Ніжинського міського голови Олександра Кодоли – його помічниками. Перед співрозмовниками ми ставимо лише два запитання: що зроблено за період перебування на посаді та плани на найближчий час? Запитання всього два, але вони охоплюють чималий об’єм роботи.

Сьогодні у нас в гостях секретар Ніжинської міської ради Юрій Юрійович Хоменко.

Цифровізація виконкому

Хотілося б розпочати з найбільш суттєвого питання  –  цифровізація виконкому.

Моє бажання – відкрити IT-відділ. Такий відділ у нас є, але він віртуальний, існує, так би мовити, на добровільних началах. Такі відділи відкривають лише під професіоналів. На щастя, така людина у Ніжині є – це Андрій Кедров.

Наразі ми розпочали впровадження і навчання системи електронного документообігу. Це дійсно історична подія для нас і для жителів нашого міста.

Що це дає для працівників виконкому і громади міста?

 –  Швидкість проходження документів по всіх інстанціях.

 –  Оперативність та продуктивність роботи з електронними документами та звітами.

 –  Актуальність інформації.  Оскільки майже 60% друкованих копій документів втрачають свою актуальність в той же день!

 –  Зберігання документів.

Електронний документ, як і його копія, вважаються оригіналом документа за наявності обов’язкових реквізитів, зокрема, електронного підпису. Такі документи мають однакову юридичну силу.

 –  Можливість підпису документів у відрядженні –  відсутність біганини по кабінетах за підписами керівників.

 –  Екологія та ресурси.

Нарешті суспільство почало замислюватися над збереженням дерев та зрозуміло, до чого призведе бездумна та нелегальна вирубка лісів. Згідно з неприхованими джерелами, з одного дерева виробляють 12,5 тис. паперових аркушів. Але це лише 25 пачок паперу А4!

А Ніжинський виконком, наприклад, тільки за 2019 рік придбав паперу на 100 тисяч гривень.

Що вже працює:

1. Відкритий бюджет  –  інформація про публічні закупівлі + телеграм – канал з оповіщенням про всі закупівлі.

2. Онлайн-опитування громади.

3. Пошук документів.

4. Активність депутатів на сесіях та перегляд персональних голосувань депутатів.

5. Видатки бюджету на мапі.

6. Туристичний розділ, з історичними місцями та маршрутами на мапі.

7. Бот для повідомлення про правопорушення, які надсилаються Нацполіції, Муніципальній варті та відділу благоустрою.

8. Оповіщення населення про планові відключення світла (потрібно розширювати функціонал).

9. Додаток для ОС Android.

В роботі:

1. Звернення до голови та депутатів.

2. Платформа краудфандингу.

Необхідні кошти:

1. Додаток для ОС i OS.

І, уявіть собі, що все це реально. До речі, на ці проекти не витрачено жодної копійчини з міського бюджету, хоча я вважаю, будь-яка робота повинна бути оплачена.

В наступному році у виконкомі плануємо відкрити свою серверну – IT–відділ у складі 2–3 чоловік. Буде введено професійне відеоспостереження з розпізнаванням облич, номерних знаків. З’явиться новітній цифровий зв’язок для полегшення комунікації громади з виконавчими органами, зручна цифрова АТС – завдяки єдиному номеру, відбуватиметься швидке з’єднання з потрібним людині фахівцем виконкому. У рамках проекту «Розумне місто» буде введено автоматизацію освітлення по місту, а також водяних лічильників, що дозволить боротися з крадіжками природних ресурсів.

Окремим рядком – автоматизація роботи комплексу паркування. Це програмно-апаратний комплекс для здійснення контролю за дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, в тому числі контролю оплати цих послуг, зафіксованих в режимі фотозйомки та/або відеозапису.

Дизайн-код міста

Великий проект – дизайн-код міста. Я впевнений, що у тісній співпраці з архітекторами, істориками ми розробимо дизайн-код кожної вулиці міста, який передбачає певний тип плитки, фасадів, кольорові гами, палітру, вивіски, навіть лавки та сміттєві урни. Через 5–7 років наш Ніжин матиме зовсім інший – більш достойний вигляд.

З цією метою ми переформатували відділ архітектури – додали посаду заступника головного архітектора. Запросили на цю посаду молодого амбітного фахівця Андрія Воробйова, який чесно пройшов оголошений конкурс. Вже рухаємося у даному напрямку: наразі депутати Ніжинської міської ради на сесії затвердили дизайн-код вул. Батюка, на черзі – вулиці Шевченка, Гоголя, Московська.

Модернізація та утеплення будинків

Разом з цим проектом я пов’язую не менш важливий проект модернізації та утеплення будинків у місті. Чому я поєдную ці два проекти? У ході утеплення будинків буде необхідно дотримуватися дизайн-коду, завдяки чому ми отримаємо чітку кольорову гаму.

Цей проект надасть можливість не тільки зробити панельні будинки привабливими, але й дозволить їх утеплити, зменшити комунальну плату і водночас – підвищити рівень життя мешканців.

УТОС (Українське товариство сліпих)

Протягом п’яти місяців ми намагаємося вирішити цю проблему. Нагадаємо суть справи.

На восьмій сесії Ніжинської міської ради, 30 березня, було розглянуто питання – «Про надання згоди на безоплатне прийняття у комунальну власність Ніжинської територіальної громади – в особі Ніжинської міської ради – гуртожитку, що розташований за адресою: м. Ніжин, вул. Василівська, буд. 47 та перебуває у власності Українського товариства сліпих. Більшість депутатів тоді підтримало даний проект рішення. 

У гуртожитку більше 30 років проживають вісім сімей з вадами зору або сліпі; у будівлі два поверхи, площа кожного складає 340 квадратних метрів. Мешканці будинку не отримують субсидій, оскільки є орендарями цього житла, що певним чином б’є по їхніх, і без того скромних, кишенях. 

Ще в 2018 році держава перестала виділяти кошти на УТОС в повному обсязі. Керівники, з якими  ми вели перемовини, пообіцяли запропоновану нами пропозицію про передачу вказаного гуртожитку у комунальну власність винести на загальні збори. Коли вказаний гуртожиток буде прийнято у комунальну власність Ніжинської територіальної громади, ми зможемо виділити кошти на поточний ремонт будівлі. Там терміново потрібно перекривати дах, бо він протікає.

Робота дає свої плоди: є позитивні зміни.  Більш детальну інформацію з цього питання надамо пізніше, коли матимемо на руках документи.

Прийом громадян

Кожного тижня на прийом до мене приходять громадяни. За ті майже дев’ять місяців, що я обіймаю посаду секретаря Ніжинської міської ради, не пригадаю такої людини, якій би я не намагався допомогти. 70-80% звернень, так би мовити,  побутових: від ремонту доріг до прохання посприяти надрукувати книгу.

Зазвичай люди приходять зневірені, пройшовши кілька інстанцій. На жаль, дуже мало людей звертаються за вирішенням реальних проблем.

Деякі ніжинці через ту чи іншу проблему сваряться в соцмережах , а могли б отримати достовірну інформацію у мене чи заступників міського голови або у інших фахівців виконкому. Шкода. Ми – команда міського голови Олександра Кодоли – відкриті для спілкування.

Кошти на виконком

Особисто я вважаю нормальним, коли виконком витрачає певні кошти на себе. Повірте: це не примхи міського голови або його заступників, це нагальна потреба.

Моя думка така: працівники виконкому повинні дорожити своєю працею, вона повинна бути престижною. Тривалий час будівля Ніжинської міської ради знаходиться у плачевному стані: місцями протікає дах, є дірки у підлозі. У кабінетах стоїть 40-градусна спека. Ми готові відповідати перед громадою за кошти, витрачені на ремонт будівлі. Особисто я працюю по цих питаннях. Ми дуже виважено підбираємо дизайн-концепцію, аналізуємо ціни.

Я відповідальний за проект оновлення сесійної зали – від дизайн-концепту до дрібних будівельних робіт. Сесійна зала – це обличчя міста, тут збирається вся громада Ніжина, іноземні делегації. Намагаємося за мінімальні кошти зробити гарний дизайн і змінити технічний стан.

Вдячний міському голові О. Кодолі та жителям Ніжина

Я дуже вдячний Олександру Михайловичу Кодолі, який створив команду рівноправних, мислячих людей. Для нас немає «своєї» і «чужої» роботи, а відповідальність ділиться на всіх.

Намагаюся вникати у всі процеси і проекти. Якщо бачу відкритий люк чи погано підстрижений газон у місті, починаю реагувати.

Мені дуже подобається моя робота, насичена і цікава. Дякую ніжинцям за підтримку,  за те, що довірили мені представляти їхні інтереси.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора та Ю. Хоменка

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram

Схожі записи

У 40-річного мешканця Ніжина вдома знайшли пів кілограма коноплі
На Ніжинщині планують висадити п’ять гектарів дуба: що відомо
Ніжинці, допоможіть знайти власника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *