Вчора публікувався матеріал на нашому сайті: “Під час ремонту вулиці Гоголя знайшли фрагмент дерев’яної мостової XVIII століття та старовинну бруківку“. Nizhynrada media взяла коментар в експерта археолога, кандидата історичних наук Івана Кедуна:
” В процесі реконструкції Гоголівської, на сьогодні, проводимо попередні роботи з метою визначення характеру шару і глибини до якої будівельники не будуть руйнувати культурний шар. Для цього було закладено шурф, і в ньому виявилися рештки деревяної конструкції. Скоріш за все, це рештки мостової, якою була встелена вулиця Гоголя десь у 18 ст. Але для підтвердження цього треба збільшити площу, щоб це не виявилось випадковим фрагментом. В тім, якщо це мостова, то можна сказати, що була вона покладена вдоль вулиці та була покладена з дошок. Дошки мали характерну трикутну форму, причому лежали вони трикутником вниз, для того щоб вони лежали достатньо стійко. Дошки розміщувались вздовш, не в поперек, як вважають більшість, а вздовш вулиці. Мабуть, з метою щоб зменшити тиск на точку дошки. Надалі будуть висунуті обмеження будівельникам: до якої глибини вони не можуть знімати грунт, а ділянка з мостової буде дещо розширена і відповідним чином досліджена, щоб зробити гарні фото, креслення, вивчити розмір дошок, товщину, довжину, щоб зберегти її для майбутніх поколінь.”
Потім історик розповідає про знайдені речі: “Це все 18 ст. Оце у нас кераміка, типові рештки кахлів, скляних виробів, для цього періоду(фото вище). Все дрібненьке, тому що воно зверху. І є навіть шматочок шлаку скляного, що каже про якусь або сильну пожежу тут або виробництво. Справа в тому, що це лише початок робіт і поки що, лише визначення будівельних відміток. Надалі буде цікавіше, тому що всі знахідкі 18 ст. людей, які гуляли по мостовой – будуть під нею.”
Чи можливі тут сенсації?
“Археологія наука непередбачувана це як хірургія, лише всткриття покаже, тому звичайно можливі, тому що місто жило, місто було торговим центром. Протягом 600 років тут велась доволі активна діяльність, тому що нас чекає – один Господь знає. Звичайно чекаємо на знахідки, вони мають бути ближче до того кінця Гоголівської, до ринку, де було давньоруське поселення”.
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram