• 27.10.2021 09:34

Ніжинські жінки зможуть приміряти на себе роль воїтельок

Пт, 6 Серпня в 0:33

Якщо Ви думаєте, що битва на мечах – це чоловіча справа, то Ви помиляєтеся!

Візантійський патріарх Никифор, змальовуючи битву ромеїв з аварсько-слов’янським військом, що відбулася 626 року під Константинополем, зазначає, що «серед тіл загиблих знаходили жінок-склавинок».

Усна народна творчість часів Давньої Русі також містить згадки і про жінок-воїтельниць. Наприклад, із фольклорних джерел постають такі прекрасні образи, як Настасія Микулична — дружина богатиря Добрині, Настасія-королівна — дружина богатиря Дуная та інші.

Билини розповідають, що в київського князя Володимира бенкетують «поляниці, дівчата молодецькі». Слово «поляниці» оповідач пояснює так: «Це були молодецькі воїни-жінки, богатирського роду, воїнству навчені».

Вже зовсім скоро в “Інтерактивному скансені” ніжинські дівчата та гості Ніжина зможуть приміряти на себе образ воїтельки та спробувати позмагатися на тямбарах (тренувальних м’яких мечах) ось в такому чудовому захисному спорядженні!

Проєкт “Інтерактивний скансен” виконується випускницями Академії Жіночого Лідерства, яка реалізується Українським Жіночим Фондом в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин (NDI) в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)». Ніжинська ТГ є партнером програми DOBRE, яка реалізується консорціумом організацій на чолі з організацією Всесвітні Громади (Global Communities) й фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Ніжинський “Інтерактивний скансен

MyNizhyn

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram

Схожі записи

Два нових автомобілі – для ніжинської швидкої допомоги
Ніжинська команда “Дуракам закон не писан” – на “Ліга Сміху”. Відео
Муніципальна Варта Ніжин запропонувала максимально карати правопорушників-паркувальників

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *