Експерти озвучили найчастіші схеми обману користувачів ПриватБанку.
Про це пише “Технофан”.
1. Злом облікового запису
Щоб зламати акаунт, деякі шахраї готові витратити час, щоб підібрати пароль, особливо, якщо ваш смартфон опинився в їх руках. Адже для незаконного доступу до Приват24 вони можуть зайти в інтернет-банкінг, змінивши пароль входу (за допомогою функції «Забули пароль?”).
Експерти радять не використовувати занадто слабкий пароль, який без зусиль можна підібрати. Краще використовувати різні символи – цифри, великі і маленькі букви, розділові знаки.
2. Дзвінки
Найбільше такий спосіб обману діє на людей похилого віку. Шахраї дзвонять жертвам і представляються як співробітники банку і кажуть, що рахунок у Приват 24 під загрозою злому. Вони просять перевести гроші на “резервний аккаунт”, а потім вимагають дані для входу.
3. Фішинг
Це популярний метод обману людей, який заснований на створенні сайту, коли повністю копіюється ресурс ПриватБанку. До шахраїв користувач потрапляє, коли заходить на сайт помилково і вводить свій пароль.
Експерти рекомендують звертати увагу на домен, на сайті якого ви будете вводити свої дані.
Нагадаємо, в інтернеті з’явилася нова шахрайська схема, яка може залишити власників банківських карт без грошей. Шахраї запустили рекламну кампанію із закликом «Обов’язковою перевірки карток всіх жителів України на компенсацію ПДВ». У мережі нелегально використовуються фото відомих особистостей, а також демонструється картка Ощадбанку системи MasterCard.
Нагадаємо, клієнти ПриватБанку скаржаться на те, що їх пін-коди від карти банк змінив без попиту. Варто пам’ятати, що таке дійсно може статися, але в разі, коли клієнт скористався терміналом, на якому виявили скам-пристрій (користуються шахраї). Іншими словами, банк робить це з метою безпеки. Відзначимо, скам-пристрій – це шахрайський інструмент, який встановлюють на роз’єм для прийому банківських карт. Він здатний читати всі дані, після це дозволяє зловмисникам створити повний дублікат вашої картки. Разом з таким пристроєм на банкоматі встановлюють невелику камеру. Пам’ятайте, коли користуєтеся банкоматом, прикривайте клавіатуру рукою, коли вводите пін-код. Крім того, оглядайте банкомат перед тим, як ним користуватися.
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram