• 17.01.2022 07:43

В Україні створять кібервійська: Зеленський ввів у дію рішення РНБО

Пт, 27 Серпня в 9:31

Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи з кібероборони держави. Документ передбачає, зокрема, створення нового підрозділу військ.

Джерело:Офіс Президент

У Зеленського відзначили, що формування таких військ потрібне для запобігання збройному конфлікту та відсічі збройній агресії у кіберпросторі. Указ набрав чинності 26 серпня.

Яке завдання отримав уряд

Кабінету міністрів доручили невідкладано розрахувати потреби щодо обсягу матеріально-технічних та фінансових ресурсів, необхідних для створення та забезпечення належного функціонування кібервійськ.

Крім цього, потрібно проаналізувати, скільки осіб має служити у новому підрозділі – з урахуванням оптимального співвідношення військових, працівників Міноборони, а також зарахованиж у запас, резервістів та інших.Зверніть увагу! На все це в урядовців є 2 місяці. За цей час потрібно розробити та внести на розгляд Ради законопроєкт щодо створення та функціонування кібервійськ в Україні.

Що цьому передувало

  • Рада нацбезпеки й оборони підтримала створення кібервійськ в Україні під час засідання 14 травня. Питання розглядали у таємному режимі.
  • Появу нового військового підрозділу передбачає стратегія розвитку кібербезпеки України до 2026 року, схвалена того ж дня.
  • Згодом, у червні, РНБО запровадила санкції проти кіберзлочинців, які причетні до розробки та діяльності вірусу NotPetya.
  • Коментуючи кібератаки на державні сайти, секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що це – “ще гірше, ніж атомна зброя”.

Автор:Ірина Буртик
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram

Схожі записи

Ріст цін на їжу та продовольчі картки? Чого чекати українцям у 2022 році
Жінки-підприємці Ніжина, цей конкурс – для вас!
В Україні оновлять систему штрафних балів водіям: як рахуватимуть і за що

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *