• 21.05.2024 20:08

Рідний Ніжин: Улюблені місця ніжинців

Вт, 21 Вересня в 2:19

Для кожного ніжинця місто асоціюється з чимось своїм. Мешканці мають свої улюблені місця, де вони можуть відпочити та набратись сил. Адже, не просто так, Ніжин увійшов до числа переможців конкурсу «7 чудес України: історичні міста та містечка». Ми провели опитування про улюблені місця ніжинців.

Краєзнавець Роман Желєзко:

У мене таких місць декілька:

  1. Коридори Гоголівського корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Простір, де уповільнюється час, панує аура тиші і величі, що зачаровує відвідувачів аристократичним тріском паркету.
  2. Кав’ярня Gogol point, де живе дух Миколи Гоголя, а аромат запашної кави вабить гостей відвідати містичну локацію.
  3. Урочище Чирвине на правому березі Остра. Зелений куточок природи в центрі Ніжина, де зберігся світ русалок, відьом і нечисті, якою керував Гоголівський Вій.

Юлія Мазепа:

“Мені дуже подобається історичний центр міста! Греки побудували в центрі міста комплекс споруд – Всіхсвятську, Троїцьку і Михайлівську церкви. Це ніби знаходитись в трикутнику-оберігу, де якщо зупинити щоденний буденний біг і зупинитись, то можна відчути душевний спокій та наче опинитись під покровом Господа!”

Приватний підприємець Юлія Царенко:

“Мені важко виокремити якесь одне конкретне місце. Кожна місцина асоціюється з чимось своїм рідним.

Дуже подобається територія першої школи. Коли там прогулююсь відразу виникає багато приємних спогадів. Школа знаходиться в центрі міста. Її побудували греки. Вона має свою історію. І це просто зачаровує.

Також люблю річку Остер. Я навчалась в музичній школі і часто ходила по мосту і спостерігала за річкою. Вона для мене завжди різна. Із підвищеним серцебиттям згадую про Графський парк. З приводу нього ходили чутки, що там існують привиди. Звісно, сама в привидів не вірю, але сама місцевість подобається. З однієї сторони чутки про привиди, з іншої справжня краса природи. Про вулицю Прилуцьку можу багато розповідати, оскільки там живу. Там був військовий завод і я любила спостерігати за людьми: як вони йшли на роботу. Це завжди було цікаво: вони йшли військовим кроком “в ногу” в один і той же час.

Мама працювала на гумовому заводі, якого вже немає. В її роздягальні знімали деякі кадри фільму” Батюк”. Місце розстрілу відомого ніжинця знаходиться на моїй рідній вулиці. Кожної осені ми покладаємо квіти, щоб вшанувати пам’ять. Тому багато місць в Ніжині в мене асоціюються з цікавими історіями та приємними спогадами і я можу багато про це розповідати. Коли починаєш згадувати на душі робиться приємно, виникає багато думок, в уяві формується яскрава картинка і я люблю наше місто.”

Євген Ткаченко математик, блогер:

“Оскільки більшість часу знаходжусь по роботі в Києві, то іноді буває ностальгія по рідним місцям. Передусім це район Гуньки. Школярем ходив туди в спортзал, а в більш зрілому віці приїздив до друзів. Ми брали каву і йшли гуляти в ліс. З цим районом у мене дуже багато приємних спогадів, які до сих пір змушують серце битись частіше. Це і прибирання лісу, і фарбування дитячих майданчиків, а потім з мешканцями Гуньків в лісі вели довгі душевні розмови.

Дуже люблю пити каву на “Уно Моменто” і спостерігати у вікно за природою, людьми. Це для тебе як приємний фон, і тоді моя працездатність іде в гору: з’являються нові ідеї з приводу пошуку нових клієнтів, своєї продуктивності та ефективності. Раніше дуже подобалися розважальні заклади Ніжина, а тепер більше часу хочеться побути на самоті або з дуже близькими людьми, пити каву і спостерігати за природою, за птахами. Улюблених локацій у нашому місті багато. Люблю брати каву в “Gogol Point” і йти або в сквер Лисянського або до фонтанів. Мрію, щоб в Ніжині було багато громадських просторів, де б люди могли за смачним напоєм комунікувати і насолоджуватись природою”.

А які у вас улюблені місця в Ніжині? Поділіться в коментарях.

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Артем Степанов

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *