• 25.04.2024 18:01

Вимушена міра: вартість за проїзд у ніжинських маршрутках зросте

Вт, 19 Жовтня в 0:01

18 жовтня, на виконкомі Ніжинської міської ради йшлося «Про встановлення тарифів на послуги міського пасажирського автомобільного транспорту».

Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства та будівництва Анатолій Кушніренко, перевізники міста звернулися з проханням підвищити тарифи на проїзд в міському пасажирському транспорті у зв’язку зі зростанням витрат підприємства на пальне, запчастини, автогуми, паливно-мастильні матеріали тощо.

Згідно з наданими перевізниками розрахунками, середній тариф перевезення пасажирів по ТОВ«Пассервіс» складає 10,66 гривні, по ПП «Омнібус» — 8,61 гривні.

Дана інформація викликала жваве обговорення.

Ніжинський міський голова Олександр Кодола запропонував надати слово керівникам підприємств, які здійснюють перевезення пасажирів у місті.

«Якщо раніше вартість газу метану складала 22,60 грн, то з 1-го жовтня вона досягла рівня 37,68 гривні. Ми не встигаємо за ростом цін. Якби ми склали реальну ціну за проїзд, враховуючи всі витрати, то вона сягнула би 15 гривень», — зазначила керівник ТОВ «Пассервіс» Валентина Корабель.

«Ситуація непроста. Наразі стоїть питання: або зберегти транспортні перевезення у місті, або не підтримати перевізників. Все ж таки потрібно їх підтримати», — зауважив міський голова О. Кодола.

Члени виконкому затвердили тариф на перевезення на маршрутах, які обслуговує ПП «Омнібус» (№1, 2, 5, 15, 16) – 8,50 грн., які обслуговує ТОВ «Пассервіс» (№4, 7, 11, 12, 13, 14, 39) – 10 гривень.

Безкоштовно перевозитимуть, при пред’явленні посвідчення, пасажирів наступних пільгових категорій:

-учасників бойових дій;  

-осіб з інвалідністю внаслідок війни (інвалідів війни всіх груп);

-осіб з інвалідністю першої групи (інвалідів першої групи);

-дітей з особливими потребами (дітей-інвалідів);

-осіб з інвалідністю по зору 1 групи (інвалідів по зору 1 групи);

-осіб з інвалідністю (інвалідів) з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи 1-ої категорії;

-учасників АТО та членів сім’ї загиблого в АТО;

-дітей з багатодітних сімей;

-дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах;

-особу, яка супроводжує дитину з особливими потребами (дитину-інваліда).

За пільговим тарифом – 5 грн. за одну поїздку — перевозити, при пред’явленні посвідчення, наступні пільгові категорії:

-постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії;

-інвалідів 2 групи;

-особу, яка супроводжує інваліда 1 групи та дитину-інваліда;

-пенсіонерів за віком.

Перевозити учнів загальноосвітніх навчальних закладів за пільговим тарифом — 5 грн. за одну поїздку — при пред’явленні учнівського квитка.

«Прошу зауважити, що пільгове перевезення ніжинських школярів здійснюється протягом всього календарного року», — підкреслив перший заступник Ніжинського міського голови Федір Вовченко.

Для пенсіонерів пільговий проїзд – 6 грн. — діятиме  з 9-00 до 16-00 години.

Важливий момент: кількість пасажирів, які одночасно перевозяться безкоштовно та бездотаційно, не обмежується.

«У нас громадяни пільгових категорій їздять без обмежень. А в Чернігові, наприклад, чітко зафіксована кількість осіб таких категорій. Хоче людина проїхати у маршрутці, а їй кажуть: «Ваше місце зайнято». У ніжинських пільговиків завжди є доступність», — підкреслив О. Кодола.

Міський голова звернувся до керівників підприємств-перевізників з проханням: чітко дотримуватися графіків руху. За останній місяць надходило чимало нарікань щодо маршрутів №11, 12, 13. А Валентина Корабель додала, що довелося зменшити кількість маршруток №39.

Управління житлово-комунального господарства та будівництва неодноразово оголошувало конкурс для перевізників на декілька маршрутів, але охочих не знайшлося. Тому потрібно зберегти те, що є – цей принцип є пріоритетним у роботі місцевої влади.

Нові тарифи, скоріше за все, почнуть діяти вже з наступного понеділка.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з мережі Інтернет

UEZD

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

У Ніжині вандали викрали саджанці магнолій
Маленький волонтер купив 10 турнікетів за гроші, які батьки давали на шкільні пиріжки
Керівник КП в Ніжині може сісти за ґрати на 12 років, бо переплатив за генератори понад 5 млн грн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *