• 21.04.2024 19:47

Олександр Кодола презентував на інвестфорумі три проекти

Чт, 21 Жовтня в 23:55

21 жовтня, стартував інвестиційний форум «Чернігівщина & країни Балтії. Регіональний вимір». Перший день заходу пройшов на базі готельного комплексу в с. Снов’янка Чернігівської області. Захід відбувся за ініціативи мера Ніжина у співпраці з керівництвом області.

На форум зібралися представники центральних органів влади України, дипломатичного корпусу, торгово-промислових палат, бізнес-асоціацій, ділових кіл країн Балтії та Чернігівщини.

Місто Ніжин представляли міський голова Олександр Кодола, секретар міської ради Юрій Хоменко, радник міського голови Сергій Охонько, депутат Чернігівської обласної ради, підприємець Наталя Копиця, бізнесмени Ніжина, представники відділу економіки та інвестиційної діяльності міської ради.

Організатори форуму – Чернігівська облдержадміністрація, Чернігівська регіональна торгово-промислова палата, Ніжинська міська рада. Партнер – Global Communities.

Захід був надзвичайно цікавим і корисним не тільки для бізнесових кіл, а й для всіх присутніх. Чернігівські підприємці отримали чудову нагоду поспілкуватися, а також встановити зв’язки з потенційними партнерами країн Балтії.

Учасників форуму привітали голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко.

«Це дуже важливий захід для нашої області. Але розпочати я хотів би з іншого: наразі у світі існує глобальна проблема – коронавірус. Рівень вакцинації у Литві складає 66%, Естонії – 58%, Латвії – 56%, Україні – 18% і трохи більше на Чернігівщині – 21%. На жаль, Україна – третя в Європі за кількістю летальних випадків за останній тиждень. Які наслідки ми отримаємо? Прошу зауважити: належний рівень вакцинації – це здоров’я і життя бізнесу. Ми знаходимося за крок до «червоної» зони. Держава робить все для того, щоб підприємства могли працювати і в «червоній» зоні. Звертаюся до присутніх у залі керівників і представників бізнесу: проведіть посилену роботу щодо вакцинації населення! Нам потрібно виробити колективний імунітет. Стосовно економіки, наразі Чернігівщина має стосунки зі 120 країнами світу. А з країнами Балтії нас поєднують не тільки економічні, а й культурні звязки. Чернігівщина – другий після Одеси багаторесурсний регіон, але, на жаль, у нас найменша щільність населення. Ми повинні збільшити кількість населення. Задля цього нам потрібні дві речі: інвестиції і партнерство», — зауважив очільник області.

Учасників форуму привітали Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Естонській Республіці Мар’яна Беца, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Латвійській Республіці Олександр Міщенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, Почесний консул Латвійської Республіки в Україні (в Чернігові і Чернігівській області) Олена Вишнякова, керівник програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Браян Кемпл. Вони побажали учасникам форуму плідної роботи, гарних контактів і контрактів.

Вельмишановні гості щиро дякували організаторам форуму за запрошення взяти участь у такому поважному заході, неодноразово підкреслювали, що Україна з країнами Балтії не просто надійні та близькі друзі, скоріше, вони – брати: «Нас об’єднують спільні історія, культура, волелюбність, прихильність до принципів демократії. Ми – стратегічні партнери у багатьох сферах. Тому окрема подяка організаторам заходу – за саму ідею форуму».

«Сьогоднішній захід говорить про високий рівень зацікавленості щодо налагодження співпраці між нашими країнами. Ми готові залучити всі сили для встановлення контактів, які шукають підприємці Чернігівщини. Наразі – в умовах пандемії – ми вдаємося до нового формату роботи: проводимо віртуальні зустрічі з регіонами України. Запрошуємо до співробітництва у такому форматі й регіони Чернігівщини», — запропонував Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський.

Були наведені приклади взаємовигідного співробітництва між країнами. Серед них – латвійська компанія «Еко Балтія Вайд», яка зацікавлена в розбудові інфраструктури сміттєпереробки, Торговий дім України в Латвії.

Литовські інвестори також вірять в Україну та її майбутнє. Наприклад, один з інвесторів вже сьогодні готовий вкласти 3000 млн. євро в один з проектів. І Чернігівщину вони також розглядають як майданчик для інвестицій.

Ніжинський міський голова Олександр Кодола наголосив: він щиро пишається тим, що їхня з керівництвом Чернігівської обласної державної адміністрації ідея – провести форум на Чернігівщині з країнами Балтії – втілена у життя. Ще коли Олександр Михайлович був народним депутатом, він очолював групу з міжпарламентських зв’язків з Латвійською Республікою.

«Ті спільні проекти, які ми маємо, або знаходяться у стані реалізації, або вже реалізовані. У нас з країнами Балтії спільне минуле, спільна історія та спільне європейське майбутнє», — підкреслив О. Кодола. Далі він презентував інвестиційні проекти Ніжина.

Спочатку Олександр Михайлович коротко розповів про місто: його територію, населення, створення Ніжинської громади. Далі – презентував три найпотужніші проекти, які потребують інвестицій. Це створення авіалогістичного комплексу на базі діючого аеродрому «Ніжин», будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу  з басейнами «Н2О-Сlassic» і логістичного майданчика у промисловій зоні міста.

Аеродром «Ніжин» — один з унікальних в Україні. Його площа складає 580 гектарів, злітно-посадкова смуга – найбільша на Лівобережній Україні. Є пропозиція створити на базі аеродрому вантажно-логістичну зону, відкрити об’єкти сфери обслуговування. Відкриття авіалогістичного комплексу позитивно вплине на інвестиційну привабливість Ніжина, допоможе розвитку інших сфер економіки.

Фізкультурно-оздоровчий комплекс з басейнами «Н2О-Сlassic» уявлятиме собою комплекс: сервісну зону і безпосередньо самі басейни. Загальна площа – 2 тис. кв. метрів. Об’єкт призначений як тренувань, так і для сімейного дозвілля. Працюватиме і в нічному режимі. Тут передбачені пристосування для людей з обмеженими можливостями: пандус, підйомники. Цей комплекс стане найбільшим в Чернігівській області.

Логістичний майданчик у промисловій зоні потрібен Ніжину задля того, щоб вирішити проблему з великогабаритним транспортом, який ходить містом. Наразі місцева влада вже виділила 7 га землі біля заводу «Прогрес». Проект передбачає три зони: пропускну, зону розвантаження транспорту з ангарами, сервісні центри. Вартість даного проекту – 600 тис. євро.

«Загалом є понад 50 проектів в різних сферах, над якими ми наразі працюємо. Будемо раді всім охочим, хто матиме бажання з нами співпрацювати», — підсумував Олександр Кодола.

Друга частина форуму відбудеться завтра, 22 жовтня, початок о 10:30, у великій залі Ніжинської міської ради.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора і В. Кичка

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Маленький волонтер купив 10 турнікетів за гроші, які батьки давали на шкільні пиріжки
Керівник КП в Ніжині може сісти за ґрати на 12 років, бо переплатив за генератори понад 5 млн грн
Боронив місто, а потім долучився до ЗСУ: в Ніжині поховали бійця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *