• 28.11.2021 04:38

Секретар Ніжинради публікує принизливі публікації в робочий час?

Пт, 29 Жовтня в 20:26

Не так давно у Ніжині стався інцидент з поведінкою в соцмережах одного з держпосадовців. Мова йде про публікацію у мережі Фейсбук секретаря Ніжинської міської ради Юрія Хоменко.

В досить емоційній формі, чоловік надав оцінювальні судження стану здоров’я людині, таким чином принизивши її гідність. Також посадовець дав оцінку характеру людині і вказав на те, що особа “продажна”, не перевіривши жодного із наведених тверджень і не надавши відповідних підтверджень.

Якщо не знати, що це пише посадовець, важко уявити такий текст публікації від людини, яка займає державну посаду. Ба більше, він звертається до громади у свій робочий час, коли має займатись професійною діяльністю, а не дописами в соцмережах. Адже в його обов’язки входить досить багато напрямків, і цей не є одним із них.

“Шановна громада. Маю постійне переслідування одною не дуже чемною і неприємною особою. Ця дешева людина відробляє свої кошти + має заздрісний характер і хвору уяву. Чому хвора: бо коли вона виставляє своє фото і тут же сам собі пише: «який ти класний» від бота (на прохання справжньої людини видаляю її ім’я) погодьтесь, це не виглядає адекватно …”, – йдеться у повідомлені секретаря міської ради.

Якщо мова йде реально про переслідування, чому ж посадовець не звернувся до поліції чи інших правоохоронних органів, а використовує свій статус і пише у Фейсбук?

Також до своєї публікації Юрій Хоменко додав фото журналіста Євгена Ткаченка, про якого йде мова, разом з його колегою.

У свою чергу Євген Ткаченко коротко прокоментував дану публікацію:

“Ще роком раніше, коли активно створював контент про органи місцевого самоврядування, як критику так і схвалення гарних ініціатив, мою сторінку у Фейсбук заблокували. І причина для мене була зрозумілою. Створити нову неодноразово намагався, але система блокувала спроби. Тож використовую наразі акаунт знайомої, яка дала на це згоду. Окрім того свої звернення завжди підписую своїм ім’ям і прізвищем. Я добре сприймаю критику на свій рахунок і завжди готовий зустрітись або в телефонній розмові обговорити спірні моменти та питання. І вважаю, це те, з чого мають починати виховані і цивілізовані люди. Коли побачив публікацію Юрія Хоменка на свій рахунок, адже він розмістив моє фото і мого ресурсу, одразу і для початку, звернувся до поліції. Це ніщо інше як булінг, адже принижує мене як людину. Розумію, що це справа суду, але почав із заяви до поліції”.

Все почалось з коментаря Євгена Ткаченка на сторінці Юрія Хоменка стосовно повної відсутності інсуліну Хумулін за безкоштовним рецептом для забезпечення людей хворих на діабет в аптеках міста. Посадовець видалив коментар, а журналіст через сторінку Анастасії Розуменко своє обурення висловив у групі “СтопРагу”, адже препарат є життєвонеобхідним. Звісно, що секретар ради лише дотично відповідає за його забезпечення, і не має відповідальності за цей напрямок медицини. Проте й публікувати дописи подібного характеру держпосадовець не повинен у свій робочий час, бо ж це певне порушення про яке йде мова далі.

“Я шкодую про свій емоційний порив у коментарях на сторінці посадовця, але це не дає йому жодного права реагувати у такій формі і вказувати на мою хворобу чи соціальний статус”, – коментує Ткаченко.

Дійсно, своєю публікацією секретар Ніжинської міської ради порушив Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджені наказом НАДС від 28.04.2021 № 72-21.

Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні:

 • проявляти стриманість у разі критики чи образ із боку громадян;
 • зауважувати щодо неприйнятності такої поведінки та необхідності дотримання норм увічливого спілкування.

На роботі і в позаробочий час держслужбовцям заборонено поширювати інформацію, яка може зашкодити репутації державних органів та органів місцевого самоврядування. Зокрема, не слід розміщувати негативні коментарі на вебсайтах і в соціальних мережах.

Держслужбовцям заборонено:

 • використовувати нецензурну лексику, говорити з підвищеною інтонацією;
 • принизливо коментувати зовнішній вигляд, одяг, вік, стать, сімейний стан або віросповідання особи;
 • поширювати чутки, обговорювати особисте або сімейне життя колег, членів їх сімей, близьких осіб;
 • зважати на приватні, сімейні, суспільні або інші стосунки чи інтереси, приймаючи рішення під час виконання своїх посадових обов’язків;
 • дискримінувати за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, а також за мовними або іншими ознаками;
 • допускати дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (доторкання, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування.

Крім того, держслужбовці повинні дотримуватись офіційно-ділового стилю в одязі. Одяг має відповідати загальноприйнятим вимогам пристойності.

Окремо зазначено, що державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування мають шанувати народні звичаї та національні традиції.

Також визначено вимоги щодо:

 • доброчесності;
 • використання службового становища, ресурсів та інформації;
 • обміну інформацією.

За порушення правил етичної поведінки держслужбовці притягатимуться до дисциплінарної відповідальності.

Якщо керівники державних органів, органів місцевого самоврядування чи їх структурних підрозділів виявили ознаки кримінального або адміністративного правопорушення, вони повідомляють про це спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Ситуацію також прокоментувала і журналіст відеоканалу на платформі Ютюб, політичний експерт і ведуча проєкту “Крісло мера” Лора Жукова:

“Вважаю, що жодні не доведені судом звинувачення ніхто не може інкримінувати, особливо, якщо це публічна людина. Перш за все, такий допис показує ницість і низький моральний рівень самого дописувача. Є народна мудрість, якщо кидаєшся в когось брудом, то до людини чи долетить чи ні, а сам вже забруднився. Бажаю тій людині миру і ладу перш за все з самим собою бо наявні розлади вже і не приховує”.

Матеріал підготувала Марина Волинець

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

В Ніжині розшукують свідків ДТП. Відео
Їхав у причепі саморобного трактора: на Ніжинщині загинув чоловік
ДТП у Ніжині: винуватець утік з місця події

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *