• 17.01.2022 19:16

Накопичувальна пенсійна система в Україні: як відкласти гроші на старість

Пн, 20 Грудня в 12:12

Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, як працюватиме накопичувальна пенсійна система в Україні.

Про це пише “Суспільне”.

Вона уточнила, що з 2005 року свої заощадження довіряють недержавним пенсійним фондам 1 мільйон українців. Вони відкладають собі на старість у цих фондах, і сьогодні вони виконують свою функцію та виплачують кошти.

У нас це не більшість, але люди вже звикають до цього. Також фінансові установи мають регулюватися. Для цього є комісія з регулювання фонду ринку та цінних паперів, яка є регулятором цих установ та виписуватиме правила діяльності цих установ“, – додала міністр.

За її словами, після 2026 року система недержавних пенсійних фондів працюватиме таким чином, що там буде три установи, які одна одну контролюють: банк-зберігач, компанія з управління активів та адміністратор.

Мені здається, що зараз дуже важливо, куди вкладати ці кошти. Це дуже важливе питання, адже фондовий ринок в Україні ще не розвинений. Я вважаю, що кошти та ринок можуть розвиватися паралельно, але за правилами, встановленими державою, щоб ці кошти не виводили та працювали в Україні“, – уточнила Лазебна.

Міністр додала, що щойно ці кошти з’являться в Україні, можна буде пустити їх на будівництво заводів, доріг та іншого.

Завдяки цьому виграють і сьогоднішні пенсіонери, адже буде створено більше робочих місць, буде більше надходжень до Пенсійного фонду. Ми не переслідуємо одну ціль. Ця система про всіх людей, які є в Україні“, – резюмувала вона.

Як повідомляв “Апостроф”, за словами Лазебної, згідно з 102 Конвенцією Міжнародної організації праці, яку Україна ратифікувала, після запровадження накопичувального рівня пенсійної системи, держава має виплачувати пенсію не меншу, ніж 40% від зарплати.

Олена Руденко


Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Заради виїзду Порошенка з аеропорту його охорона перекрила рух
Ріст цін на їжу та продовольчі картки? Чого чекати українцям у 2022 році
Жінки-підприємці Ніжина, цей конкурс – для вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *