• 16.07.2024 15:31

Розумно і з користю: як у Ніжинській школі №15 використали кошти громадського бюджету?

Чт, 30 Грудня в 2:08

Багато хто з нас звик жити за старим радянським принципом: влада винна всім і кожному. Це ж її обов’язок – будувати та ремонтувати дороги, лікарні, школи, мости.

Місцева влада Ніжина повинна піклуватись про розвиток соціальних, медичних, культурних, освітніх закладів, які є на даній території. Тобто утримувати їх за кошти місцевого бюджету. А це – мільйони гривень.

Але, крім місцевого бюджету, існує ще й громадський, завдяки якому також можна реалізувати чимало чудових проектів.

Громадський бюджет, або бюджет участі — це програма, де жителі міста впливають на розподіл частини коштів місцевого бюджету та сприяють розвитку міста. Кожний громадянин має право взяти участь у даній програмі.

Днями журналіст сайту «УН» разом з начальником Управління освіти Ніжинської міської ради Валентиною Градобик побувала в Ніжинській загальноосвітній школі №15, де наочно побачила,  які можливості надає громадський бюджет.

Нас люб’язно зустріли директор школи Тетяна Павлюченко і вчителі та залюбки продемонстрували останні придбання.

Забігаючи наперед, хочеться сказати: це щось неймовірне! Саме так повинна жити кожна школа в Україні та Ніжині, зокрема. Це місце, куди хочеться повертатись знов і знов. Тут по-сучасному гарно, цікаво, комфортно. Причому не тільки у навчальних кабінетах, а й у коридорах, їдальні та навіть санвузлах. 

Нещодавно журналіст сайту «УН» вже ділилася враженнями від відвідування шкільної їдальні, де школярі можуть самостійно обирати страви із запропонованого меню, яке є збалансованим. Яскраві кольори стін, нові меблі, посуд, кухонне обладнання сприяють тому, що діти залюбки відвідують їдальню. 

Але яскрава у школі не тільки їдальня. Тут кожний куточок оформлений з любов’ю. У коридорах встановлені м’які кольорові диванчики, м’які пуфи-груші, дитячі кольорові столики, лавки, де можна спокійно перепочити або переглянути книжечку.  Меблі придбані у рамках проекту «Розумні та веселі перерви у ЗОШ №15″, вартість складає 391 тис. 400 гривень.

Для особливо непосидючих та діяльних передбачені «шведські стінки», скеледром, велотренажери, ігровий настільний футбол, теніс, а ще – величезні шахи, якими можна грати прямо на підлозі. 

Тут навіть стіни кольорові, що викликає позитивний настрій.

«Родзинка на шкільному тортику» — інтерактивна підлога, від якої не можуть відірватися навіть дорослі, не кажучи вже про дітей. Це захоплююча і водночас корисна віртуальна конструкція: школярі, граючись, навчаються новому.  Вартість інтерактивної підлоги складає 96 тис. гривень. Ще 71 тис. грн. витрачена на скеледром, «шведську стінку» та відеоспостереження. 

Зі слів директора школи Тетяни Павлюченко, діти не поспішають залишати школу відразу після уроків, адже тут стільки цікавого та пізнавального! Дехто затримується у шкільних коридорах навіть до вечора, особливо – у зимній період, коли надворі дуже швидко темніє.

Освітній заклад залучив кошти громадського бюджету не тільки для створення комфортних умов для учнів  у шкільному приміщенні. Так, нещодавно інформаційний простір Ніжина облетіла інформація про облаштування треку для картингістів на території школи №15.  Вартість проекту складає 400 тис. гривень.

Отже, на прикладі однієї Ніжинської школи ми побачили, наскільки правильно та розумно можна використати кошти громадського бюджету.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора    

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На Ніжинщині невідомі повісили на мосту собак – поліція відкрила справу
Врятував дружину, а сам не встиг вибратися: на Чернігівщині під час пожежі загинув чоловік
У Ніжині автівка збила 16-річну дівчину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *