• 17.05.2022 15:45

Не школою єдиною: як маленькі ніжинці навчаються Слову Божому

Вт, 8 Лютого в 15:48

У Ніжині вже далеко не перший рік діє недільна школа, яку можуть відвідувати наші діти.

Неді́льні шко́ли — безкоштовні школи для дорослих в Україні. Виникли у 1848—1849 роках у Східній Галичині та на Закарпатті як «читальні для дорослих». Пише wikipedia. Одну з перших недільних шкіл засновано 1858 року у Полтаві. Недільним школам активно допомагав Тарас Шевченко, який написав для них «Букварь южнорусскій». Пізніше буквар для недільних шкіл склав Олександр Потебня.

Взагалі, недільна школа – безкоштовний початковий навчальний заклад для дітей і дорослих як релігійного, так і світського xapaктеру, заняття в якому проводяться в основному у недільні дні. Спочатку недільні школи були засновані як навчальні заклади для дорослих і дітей і являються найбільш ранньою формою позашкільної освіти. 

Аби дізнатися, як працює в Ніжині недільна школа, журналісти сайту «В Корінь» поговорили з її керівником, протоієреєм Михаілом Борканиним.

Скільки років вже діє у Ніжині недільна школа та де саме?

Недільна школа Свято-Миколаївського кафедрального собору знаходиться за адресою – вулиця Василівська 34 та діє з 1993року.

З благословіння Високопреосвященнішого Митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента та з допомогою благодійників, в минулому році був зроблений сучасний ремонт,  завдяки чому у школі з’явився власний кінозал, музичний кабінет та навчальні класи. Також зроблена та укомплектована кухня, де дітки мають можливість харчуватися під час занять.

Скільки діток відвідує школу, якого віку? Що саме там діти вивчають?

На даний час школу відвідує близько 40 дітей віком від 4 – до 17років.

У недільній школі вихованці мають змогу вивчати

– закон Божий

– основи християнської етики

– церковний спів

– церковно-слов’янську мову.

Також протягом тижня бажаючі мають змогу відвідувати безкоштовні факультативні заняття з української мови, англійської мови, індивідуальні уроки з вокалу та фотрепіанно. Для діток віком 4-6 років буде проводитися підготовка до школи.

До педагогічного колективу входять  священнослужителі та 10 висококваліфікованих викладачів із різних навчальних закладів міста Ніжин.

Традиційно у суботу проводяться майстер-класи, де кожен має змогу проявити себе в якості кулінара, флориста, майстра з виготовлення мила та ін.

Вихованці школи беруть активну участь в житті Церкви. Щонеділі та у великі свята співають на Богослужінні.  Щороку беруть участь у Різдвяних та Великодніх фестивалях, вітаючи глядача з великої сцени.

Вихованці школи їздять у паломницькі поїздки. Цьогоріч з благословіння Владики Климента діти взяли участь  в загальноєпархіальному молодіжному паломництві, де  відвідали святі місця Одещини та Черкащини.

Ваше бачення того – що дає дітям відвідування школи, яка ваша думка?

Відвідуючи заняття в Недільній школі, ми намагаємось стверджуватись в православній вірі, разом вчимося бути добрими та милосердними людьми. Наше завдання не просто дати знання про християнські цінності, історію та традиції, а насамперед отримати новий життєвий досвід, який в подальшому стане фундаментом для формування дорослої, цільної православної людини.

Недільна школа – це як велика, дружня сім’я, де кожному приділяють увагу, дарують радість, а головне, тут хочеться пізнавати глибину із глибин – Святе Православ’я.

Марія Орлова

Фото з архіву

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Ситуація з пальним в Україні та Ніжині зокрема
Важлива інформація для Ніжинців з приводу державної гуманітарної допомоги
На війні загинув колишній ніжинський студент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *