• 17.05.2022 16:32

Ніжинці здійснили паломництво до святинь Чернігова

Чт, 24 Лютого в 2:15

Великою кількістю святих місць славиться українська земля. Вагома частка святинь знаходиться на Чернігівщині — здається, кожен метр цього древнього міста пронизаний подвигами великих подвижників.

19 лютого з благословення Високопреосвященнішого Митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента прихожани Свято-Георгіївського храму на чолі з настоятелем Георгіївського храму м. Ніжина, священником Олександром Гладишем здійснили прощу до святинь м. Чернігова.

Зі слів о. Олександра, дана поїздка планувалася у переважній більшості для дітей. Цього разу до Чернігова відправилися 15 хлопчиків та дівчаток. Серед них була малеча.

Перше місце, де зупинилася паломницька група, – Єлецький Успенський жіночий монастир. Тут віряни взяли участь у святковій Божественній літургії на честь святкування Єлецької ікони Богородиці та приклалися до чудотворного образу Пресвятої Богородиці та до інших святинь цієї обителі.

Потім паломники відвідали Спасо-Преображенський собор. Цей стародавній храм згадується у літописі 1036 року. Пережив він різні лихоліття, війни, пожежі та наразі радує око жителів Чернігова і гостей міста. Храм зачарував своєю красою як шедевр архітектури і живопису.

Далі паломницька група вирушила до Свято-Троїцького кафедрального собору, який також приваблює туристів архітектурною величчю, а віруючих людей — своїми святинями. Заснований він в XVII ст. і входив до ансамблю Троїцько-Іллінського монастиря. Тут паломники приклалися до мощей святителів Феодосія і Філарета та преподобного Лаврентія Чернігівських.

Також вразила ніжинців велика дзвіниця Троїцького собору, висота якої майже 60 метрів.

Наостанок віряни відвідали Антонієві печери, які були засновані начальником чернечого життя на Русі – преподобним Антонієм Печерським. Печери є своєрідним підземним монастирем і зберігають у собі не одну таємницю.

На схилі дня паломництво святинями Чернігова завершилось, але, повертаючись додому, ніжинські віряни не змогли оминути маленьке село Вересоч, де в монастирі на честь преподобного Лаврентія помолилися за вечірнім Богослужінням.

О. Олександр подбав про те, щоб паломникам дісталися смаколики. Дітлахи щиро раділи маленьким подаруночкам, хоча й були дуже втомлені.

Ніжинці повернулися додому сповнені духовного піднесення і вражені красою древнього Чернігова.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото надано О. Гладишем

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Ситуація з пальним в Україні та Ніжині зокрема
Важлива інформація для Ніжинців з приводу державної гуманітарної допомоги
На війні загинув колишній ніжинський студент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *