• 25.06.2022 06:55

​​​Як концентруватись на роботі під час війни?

Вт, 17 Травня в 8:08

Життя у постійному стресі під час воєнного стану призводить до того, що людям складно просто брати та працювати. Новини про переговори, обстріли, знищені міста, втрачені життя та гуманітарні коридори не дозволяють швидко перемкнутись на робочі завдання, але це справді важливо робити у тих областях, де відносно безпечно. Як виправити ситуацію з концентрацією?

1. Визначтесь, для чого зараз ви працюєте. Щоб бути корисним суспільству, підтримувати свою родину, економіку, щоб не залишатись без справ. Це справді важливо.

2. Плануйте невеликі завдання на наступну годину та дві, а тоді позначайте для себе, що їх виконали. Для психіки це хороший сигнал, що ви не тільки в порядку, а й готові діяти.

3. Чергуйте роботу з іншими справами, які допомагають боротись зі стресом. Знайдіть для себе відповідь на питання: “Що у моєму минулому допомагало мені проживати важкі та кризові моменти?”. Приміром, це може бути самомасаж, телефонна розмова з близькими, дихальна вправа, сльози, навчання, роздуми на кухні, в’язання, обійми, смачна їжа, водні процедури тощо. Нехай це стане вашою стратегією життя сьогодні: чергувати роботу та приємні речі.

4. Дослухайтесь до себе: чи маєте ви зараз вдосталь сил, щоб працювати. Якщо виникають сумніви, то згадуйте про чергування з тими справами, які приносили раніше радість. Так, ви були дуже сильними та працездатними до війни, але зараз ваша психіка переживає травматичну подію. Переглядаючи постійно рівень власної “батарейки” та надаючи собі спокій, ви суттєво знижуєте можливість розвитку симптомів посттравматичного синдрому.

Психологія

Схожі записи

В ефірі російського радіо залунали Гімн України та «Червона калина»
Будівельники розповіли, як працюють під час війни
Пропагував в Інтернет-мережі підтримку збройної агресії росії: столичні правоохоронці затримали колаборанта 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *