• 20.05.2024 17:06

Як українські захисники не дали ворогам зайти у Ніжин (фото)

Нд, 4 Вересня в 22:04

На в’їзді у місто Ніжин стоїть БАТ-2. Це військово-інженерна техніка, яку ЗСУ поставили перед мостом, який згодом підірвали. Таким чином наші військові намагалися відрізати шлях для російської армії, яка вже 24 лютого хотіла прорватися в місто Ніжин з боку прилуцької траси.

Українські військові дали гідну відсіч окупантами і завзято боронили місто. Зрештою російські війська так і не зайшли до Ніжина. Натомість вони вели щільні обстріли цього населеного пункту, навіть скидали авіаційні бомби на парашутах.

Одна з таких впала на території стадіону, поруч з дитячим садочком та школою. Внаслідок цього були пошкоджені будівлі цих навчальних закладів, а на місці падіння утворилася глибока вирва.

Бомби й снаряди летіли і на житлові будинки, від чого постраждали місцеві мешканці. Та все ж місто Ніжин, на відміну від сіл, які знаходяться поблизу — не було окуповане.

Одне з таких сіл, яке потрапило під окупацію — це Велика Дорога. Там з 24 лютого по 1 квітня 2022 перебували російські війська.

Місцеві мешканці розповідають, що на території села розміщувалося дуже багато російської техніки. Окупанти заганяли її прямо на територію подвір’я місцевих жителів, руйнуючи паркани. Вони заходили в їхні помешкання, звідки виносили техніку та інші матеріальні цінності. В деяких будинках військові рф залишалися жити, виганяючи звідти господарів.

Також окупанти перетворили Великодорізьку гімназію в «госпіталь» та «готель», де жили з 25 лютого по 1 квітня. На території подвір’я цього навчального закладу вони ставили свою військову техніку. Від гімназії після деокупації залишилися по суті лише стіни.

Крім того, від обстрілів в с. Велика Дорога постраждало багато будинків місцевих мешканців. А одного місцевого жителя російські військові розстріляли…

Це далеко не всі факти ймовірних воєнних злочинів, які вчиняли російські військові.

Джерело: Челайн

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *