• 30.05.2024 02:23

Колектив Ніжинського ТОВ «ПАССЕРВІС» передав два автобуси на потреби ЗСУ, – Валентина Корабель

Пн, 5 Вересня в 16:41

Напередодні професійного свята, минулої п’ятниці, підприємців вітали у Ніжинській міській раді. Керівники та трудові колективи отримали Подяки від міського голови за самовіддану працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію та допомогу Ніжинській територіальній громаді і Збройним силам України.

Серед нагороджених – директор Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАССЕРВІС» Валентина Михайлівна Корабель, яка у сфері транспортних перевезень працює 36 років. Як зазначає сама керівник, це не тільки її нагорода, а й цілого колективу.

– Валентино Михайлівно, у чому полягала Ваша громадянська позиція і Вашого колективу?

– 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення російських загарбників в Україну. Такого ніхто з нас не очікував. Довго не вірили у те, що це правда.

З першого дня повномасштабного вторгнення колектив не полишив закріплені автомобілі. На прохання міської ради і військомату відгукнулися не вагаючись: підвозили тероборонівців, які охороняли блокпости, військових – до точок, де тривали бойові дії. Прийняли колективне рішення допомагати охочим з евакуацією. Тричі їздили до Чернігова, але так і не змогли нікого евакуювати, оскільки не було «зеленого коридору», а самостійно люди вибратися за межі міста не могли. А от ніжинців неодноразово доставляли у більш безпечні на той момент міста: до Києва, Могилева-Подільського. Це відбувалося протягом всього періоду бойових дій, поки існувала небезпека.

Один з найкращих водіїв підприємства Степан Павлик

– Ви не переживали за своїх підлеглих, адже вони ходили по вістрю леза?

– Наші водії – патріоти свого міста! Ще й які! З першого дня повномасштабного вторгнення хлопці завзято взялися допомагати всім, чим могли. Деякі відразу записалися до лав тероборони. Стояли на блокпостах, охороняли в’їзди – виїзди з міста.

– Є такі, хто поповнив лави Збройних сил України?

– Так, п’ять чоловіків з колективу водіїв записалися добровольцями і нині захищають рідну землю.

Крім того, за рішенням колективу, два «ПАЗи» ми передали на потреби ЗСУ. Вони відправилися до захисників прямо з лінії. Одним з автобусів і зараз керує наш водій, який пішов на війну добровольцем. Три одиниці техніки, які постраждали під час бойових дій, наразі перебувають на відновленні. Найближчим часом купувати техніку не плануємо. Важкувато. Але, звісно, плани на майбутнє є. Згодом хотілося б оновити автопарк.

– Нагадайте, будь ласка, коли було створено ваше підприємство.

– Товариство з обмеженою відповідальністю «ПАССЕРВІС» відкрилося у лютому 2007 року на базі колишнього АТП 17406, яке раніше було державним.

Нам з майбутніми засновниками прийшла ідея відкрити приватне підприємство. Територію викупили і створили ТОВ «ПАССЕРВІС». Придбали спочатку 5 нових одиниць транспорту і кілька стареньких – в колишньому АТП. Згодом ще прикупили, взяли в оренду. Так і почали працювати.

– Який період був найважчим для вашого підприємства?

– Напевно, останні роки найважчі, оскільки значно здорожчали запчастини, паливно-мастильні матеріали. Вартість нових автівок теж значно зросла. Щоб зробити капітальний ремонт техніки, ми тісно співпрацювали з Часовим Яром у Донецькій області (тут виробляли автобуси марки «Рута»). На Донеччині наші старі автівки перетворювали на нові.

Нині також нелегко. Наразі ми обслуговуємо чотири маршрути: №№ 7, 12, 14, 39. Раніше були ще №№11 та 13. Зараз їх відмінили, бо бракує пасажирів. Через війну багато людей з Ніжина повиїжджало. Приблизно два роки тому на маршрути виходило значно більше одиниць транспорту, ніж зараз.

Я знаю у Ніжині район, де півбудинку виїхало під час бойових дій. І не всі досі повернулись. І зараз хтось повертається, а інші виїжджають. Особисто знаю родини, які виїхали у Німеччину, Прибалтику, Данію. Отримали там прихисток. Повертатися поки не збираються. До речі, мені також пропонували виїхати з країни. Відмовилася. Для мене Україна понад усе!

– Скажіть, будь ласка, чи діють нині, як і раніше, пільги для населення при перевезенні? Якщо так, то для яких категорій населення?

– Так, всі пільги залишилися так, як і були. На сьогодні тариф складає 14 гривень. Для пенсіонерів і «чорнобильців» 2-ї категорії – 10 гривень. Місцевий бюджет відшкодовує нам різницю у тарифі за пільгове перевезення цих категорій: перевозимо по 10 грн, тариф – 14 гривень. Ці 4 гривні бюджет і відшкодовує. Ще 9 категорій перевозимо безкоштовно і бездотаційно. Зрозуміло, що це лягає тягарем на плечі підприємства. Але ж ми працюємо!

– Як бачимо, Ви з колективом – єдине ціле: майже всі рішення приймаєте разом…

– Так і є. Приміром, днями обговорювали, щоб протягом навчального року зробити для дітей проїзд 5 грн, а не 8, як зараз. Отже, чекайте офіційного рішення!

– Ви можете когось виділити з колективу окремо?

– Ні, не можу. Всі молодці. Колектив злагоджений, відповідальний.

– Валентино Михайлівно, щиро дякую за розмову.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото автора

Схожі записи

На сцені було гаряче: у Ніжині відбувся благодійний концерт
На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *