• 20.05.2024 18:25

На ніжинців, які розпалюють багаття, чекають штрафи

Пн, 5 Вересня в 23:46

У зв’язку зі сприятливими погодними умовами частина жителів Ніжина розпочала прибирання своїх прибудинкових територій : згрібається минулорічне зів’яле листя, залишки городини, обрізуються гілки дерев тощо, а далі – найпростіший шлях – спалювання. Над містом знову нависли сірі хмари диму і смороду. Горить та димить багаття.

Наголошуємо що, 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

• на громадян — від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);

• на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

• для громадян — від 340 грн до 1360 грн;

• для посадових осіб — від 850 грн до 1700 грн.

Виходячи з цього, виконавчий комітет міської ради закликає всіх жителів міста утриматися від паління (спалювання залишків рослинності, гілок, всіх видів відходів), не порушувати законодавство та Правила благоустрою території міста. Невиконання вимог нижчеперелічених пунктів Правил теж тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену «Кодексом України про адміністративні правопорушення».

З метою забезпечення чистоти та порядку в місті, належного утримання зелених насаджень забороняється:

• випалювати суху рослинність, листя, розпалювати багаття й порушувати інші правила протипожежної безпеки;

• спалювати всіх види відходів та вторинної сировини на території міста і в сміттєзбірниках забороняється.

П.15.2.3. Порушення встановлених законодавством екологічних, санітарно – гігієнічних вимог та санітарних норм:

• спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.

Тож переконливо рекомендуємо жителям наявні залишки рослинності переносити на компостні ями або, як і обрізані гілки, складати до мішків та виносити до контейнерних майданчиків для подальшого їх вивозу КП «ВУКГ».

Відділ з благоустрою виконавчого комітету міської ради

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *