• 23.05.2024 12:27

Задимлений Ніжин: хто винен і що з цим робити? Фото

Пт, 9 Вересня в 0:02

Смог у центрі Ніжина

Смог огорнув Чернігівську область і наше місто Ніжин, зокрема.

Головне управління ДСНС України у Чернігівській області повідомляє, що цей смог виник через пожежі торф’яників на території Київської області. Але також фіксується збільшення кількості пожеж у природних екосистемах на території Чернігівської області.

У задимленості Ніжина також свою роль відіграють палії сміття, бур’янів і листя на своїх приватних територіях. Це суворо заборонено, але деяким ніжинцям байдуже на всіх і на все.

Смог на вулицях Ніжина

З цього приводу журналісти uezd.com.ua поспілкувалися з начальницею відділу благоустрою і самоорганізації населення Ніжинської міської ради Наталією Бойко.

Як розповіла Наталія Григорівна, минулого року працівники відділу щовечора організовували кілька годинні рейди для виявлення і попередження фактів підпалів. Й ефект від цього був відчутний, але для рейду потрібен автомобіль.

Цьогоріч відділу благоустрою не надали автомобіль для рейдів, але профілактична робота з населенням проводиться.

Ніжинці скаржаться на сусідів, надсилають фото вогнища, дані про людей. Для створення протоколу також потрібні свідчення сусідів. І такий протокол вже є підставою для штрафу.

Смог на вулицях Ніжина

Наталія Бойко також розповіла, що траплялися випадки, коли люди телефонували, повідомляли про спалювання сміття або сухої рослинності, і працівники відділу виїжджали на місце, але вогнища вже не було. Такі ж випадки з ДСНС, але там люди, які викликали, можуть отримати ще і штраф за фальшивий виклик екстрених служб.

Тому краще одразу на фото фіксувати порушника і повідомляти у відповідні служби.

Журналісти uezd.com.ua також поспілкувалися з керівником Муніципальної варти Ніжина Вадимом Лаврінцем.

Вадим Юрійович розповів, що працівники Муніципальної варти кожного дня здійснюють рейди по місту для виявлення порушників благоустрою. Паліїв сухої рослинності та сміття виявляють практично кожного дня. За цей тиждень вже склали 5 протоколів і передали на адмінкомісію, де порушникам можуть призначити штраф від 340 до 1360 грн.

Є і вечірні рейди, але не завжди вдається скласти протокол, а без протоколу штраф виписати неможливо. Люди часто не допускають у свої приватні володіння, відмовляються гасити вогонь, грубіянять у відповідь працівникам Мунварти.

«Боротися з паліями важко, але ми працюємо», — каже Вадим Лаврінець.

Ніжинці можуть звертатися зі скаргами на порушників Правил благоустрою, зокрема, на паліїв, на цілодобову «гарячу лінію» Муніципальної варти Ніжина за номером: 095-055-51-21.

Також можете робити фотофіксацію і надавати матеріали у відділ благоустрою Ніжинської міської ради.

На смог від торф’яників ми ніяк не можемо вплинути, але на ніжинських паліїв можуть вплинути і рідні, і сусіди, і відповідні служби.

Ми завжди звинувачуємо всіх довкола у наших бідах, але ніжинці самі палять рослинність і сміття. Хочеш зробити кращим своє місто, почни з себе!

uezd.com.ua 

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Ранковий смог у Ніжині

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *