Живий коридор у понад 15 кілометрів, люди квітами застилали дорогу перед авто з тілом льотчика-штурмовика. На Ніжинщині попрощалися з майором Вадимом Благовісним. З початку широкої війни він здійснив 95 бойових вильотів, загинув 7 вересня під час виконання бойового завдання. Поховали Вадима Благовісного в його рідному селі Синдаревське.
Попри дощ та вітер жителі Ніжинщини несли оберемки квітів на трасу, зустрічати авто з тілом пілота. І так понад 15 кілометрів – від Ніжина до Синдаревського, села, в якому виріс льотчик Вадим Благовісний. Зі слів батька, він марив небом. Вступив до Харківського національного університету Повітряних Сил, із 2018 служив у Миколаєві.
14 вересня Вадиму Благовісному мало б виповнитися 27 років. Його кума Тетяна Середюк, яка сама втратила чоловіка на війні, згадує, яким був хрещений її доньки.
«Вадим був однією з найсвітліших, найпрекрасніших, найдобріших, найсміливіших людей взагалі в моєму житті. Кожен його знає, мабуть, як ясне сонечко в нашому житті, бо він завжди посміхався».
Тетяна Середюк. ФОТО: Суспільне Чернігів
Вадим Благовісний загинув 7 вересня, під час виконання бойового завдання. Батько Вадима пригадує останню телефонну розмову з сином, за день до його загибелі.
«Кажу: „Синочок, як твої справи?“ А він каже: „Слава богу, потихеньку“. І на ранок ще дочка переписувалася з ним, він відповів, а о п’ятнадцятій з чимось він уже не відповідав».
Андрій Благовісний, батько. ФОТО: Суспільне Чернігів
Після 17-ї години, розповів батько, зателефонував командир бригади й повідомив, що Вадим загинув. За інформацією командування 299 бригади тактичної авіації, де служив Вадим Благовісний, з початку широкої війни й до 7 вересня він здійснив 95 бойових вильотів, знищив 100 одиниць броньованої техніки, понад 80 автотранспортних засобів. Неодноразово здійснював вивід літаків з-під авіаційних та ракетних ударів ворога. Рідним про війну не розповідав.
Відспівали Вадима Благовісного у Ніжині, у храмі Всіх Святих. За значні досягнення у боротьбі з ворогом льотчика Вадима Благовісного нагороджено орденом Богдана Хмельницького III та II ступенів та подано на нагородження званням Герой України посмертно.
Більше дивіться у сюжеті:
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram