Як не дивно, але, щоб бути продуктивним і здоровим, іноді потрібно лінуватися. Чому?
1. Лінощі покращують креативність. Завдяки креативності ви зможете знаходити нові шляхи для вирішення завдань, які підвисли в повітрі. Прокрастинація дає змогу вашому мозку перезавантажитися та з новим диханням поринути у роботу.
2. Лінощі підвищують рівень продуктивності. Чим більше ми працюємо, тим нижчий рівень нашої продуктивності, тим важче дається кожне наступне завдання. Тому роботу важливо чергувати з відпочинком. Це стосується як невеликих перерв під час робочого дня, так і відпочинку наприкінці тижня.
3. Лінощі допомагають самопізнанню. Можливо, ви лінуєтеся виконувати завдання просто через те, що вам не подобаються вони? Ви завжди мріяли стати кухарем, а батьки наполягли на економічній спеціальності, і ось ви ніяк не можете виконати робоче завдання. А коли приїжджаєте додому після важкого дня – з ентузіазмом кидаєтеся у приготування їжі, наче не було головного болю, втоми, впливу магнітних бур, які так заважали вам на роботі.
4. Лінощі впливають на концентрацію. Фахівці переконанні, якщо витрачати на інтелектуальну працю понад 4 години поспіль, мозок втрачає концентрацію. Якщо ви помітили, що ваша увага розсіюється і вам важко зосередитися на одному завданні – час лінитися. Саме така пауза допоможе збадьоритися і покращити концентрацію.
5. Лінощі покращують здоров’я. Робота у безперебійному режимі підвищує кров’яний тиск, послаблює імунітет та активізує вироблення кортизолу – гормону, що негативно впливає на самопочуття та зовнішність. Тож аби сучасний ритм роботи не приносив шкоди вашому здоров’ю, потрібно чергувати активну працю з пасивним байдикуванням.