• 04.10.2024 01:09

​​​​Як не стати заручником улюбленої роботи?

Пт, 4 Листопада в 18:16

Декілька порад, щоб через надмірну відданість роботі не підірвати своє здоровʼя та життя в цілому.

Розставте пріоритети. Присвячуючи навіть улюбленій роботі весь свій час, можна швидко вигоріти. Тому завжди правильно намагайтеся розставляти цінності та памʼятайте, що є важливішим — робота, гроші, репутація та проблеми зі здоровʼям чи сімʼя.

Відмовтеся від багатозадачності. Через великий потік інформації ви втрачаєте концентрацію, енергію та сили. І в результаті — втома, моральне виснаження, напруга.  Тому робіть завдання поступово. 

Товаришуйте з колегами. Яким би інтровертом ви не були, дружні відносини з колегами — запорука хорошого настрою та продуктивної роботи. Такі взаємини знизять ризик стресу та зарядять вас енергією.

Не бійтеся говорити «ні». Перед тим, як погодитись на якусь пропозицію та сказати «так», подумайте, що вами керує — страх чи згода. Якщо перше, то ввічливо відмовте. Бути собою та відстоювати свої позиції — це нормально. 

Робіть паузи та відпочивайте. Безупинно працювати важко. Відкладіть робочі справи хоча б на вихідні та займіться тим, що приносить задоволення. Також добре під час роботи робити невеликі паузи, щоб видихнути. Це допоможе вам зняти напругу.

Розвивайтеся поза роботою. Навіть улюблена робота може набриднути. Ми втомлюємося від буденності, обовʼязків, людей тощо. Спробуйте знайти корисне заняття поза роботою для освоєння нових навичок. 

Знайдіть сенс у тому, що робите. Ходити кожного дня на роботу мрії, але не знати для чого — приведе вас до емоційного вигорання, депресії. Тому спершу подумайте, чому це робите (окрім грошей).

Саморозвиток

Схожі записи

У Польщі почали гірше ставитися до українців: чому бояться наших мігрантів
Фотограф показав орангутанга, який допомагав лісникові вибратися з річки
Юристи розповіли, хто в Україні може не платити судовий збір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *