• 21.04.2024 20:17

Внесок у Перемогу: ніжинські бджолярі виготовляють окопні свічки

Вт, 13 Грудня в 11:05

Волонтери масово виготовляють окопні свічки для українських захисників.

Днями 100 окопних свічок виготовили та відправили на передову ніжинські бджолярі.

Ще влітку пасічники Ніжинщини об’єдналися і запустили акцію «Мед захиснику». Ініціював збір меду для наших воїнів Петро Балаш, голова громадської організації «Бджолярі Ніжинщини», волонтер.

Перший цьогорічний врожай меду в липні передали до Покровської церкви, звідки він поїхав з іншою допомогою — до наших хлопців. Акція по збору меду тривала.

А з настанням холодної пори постала потреба в окопних свічках. Спочатку бджолярі збирали віск та доставляли локально в місця, де свічки виготовляли, а згодом і самі стали їх виготовляти.

Петро Балаш зазначає: «Окопні свічки стають рятівним джерелом світла і тепла для наших захисників. Одна бляшанка, наповнена скрученим гофрокартоном і залита воском, горить від години до шести (залежить від розміру). Така свіча здатна освітити й обігріти невеликий простір: на них можна і чайник підігріти, й речі підсушити, і зігрітися у холодному окопі. По всій окрузі збирали металеві бляшанки, різали на смужки паперові коробки. Робили свічки у Ніжинській міжрайонній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, керівником якої є Олег Філь, він же член ГО «Бджолярі Ніжинщини». Виділили для цього спеціальну кімнату з обладнанням. Виготовляли після робочого дня. Деяку частинку свічок бджолярі виготовили й вдома. Хочу подякувати за мед та віск Геннадію Шмаровозу, Сергію Ясинському, Миколі Козубенку, Віктору Кулішу, Дмитру Філю, Дмитру Фурсі, Миколі Пармінському, Віталію Свириду, Михайлу Ковтуну, Олегу Рябчуну, Олександру Музиченку, Федіру Рибалку та іншим небайдужим бджолярам міста та району. Долучилися до виготовлення окопних свічок і учні разом з педагогом Оксаною Анатолівною Градобик у Кропив’янській гімназії».

Голова громадської організації «Бджолярі Ніжинщини» Петро Балаш додав:” Ми, бджолярі, також хочемо зробити посильний внесок в наближення нашої Перемоги. Але на цьому не зупиняємось, адже попереду зима. Тож робота триває. Робимо свічки й далі, збираємо і мед. У планах нашої громадської організації до Дня Святого Миколая традиційно вітати дітлахів в садочках, а також родини загиблих воїнів та багатодітні родини. В цей день ми розвозимо смачний, корисний бджолиний продукт».

Джерело: Ніжин.City

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Маленький волонтер купив 10 турнікетів за гроші, які батьки давали на шкільні пиріжки
Керівник КП в Ніжині може сісти за ґрати на 12 років, бо переплатив за генератори понад 5 млн грн
Боронив місто, а потім долучився до ЗСУ: в Ніжині поховали бійця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *