• 12.04.2024 20:08

«З ним хоч у розвідку!» – кажуть про ніжинця Ігоря Гунька колеги з міського центру «Спорт для всіх»

Пт, 16 Грудня в 21:23

Про людину судять по її вчинках. Коли на Ніжин насувалася російська орда, чимало місцевих жителів взяли до рук зброю, записавшись до тероборони. Серед них був і заступник директора Ніжинського міського центру «Спорт для всіх» Ігор Гунько.

Разом з іншими тероборонівцями Ігор Володимирович охороняв об’єкти критичної інфраструктури, під обстрілами доставляв з навколишніх сіл до Ніжина продукти харчування, консервацію, теплий одяг, які збирали сільські жителі.

Ніхто з членів сім’ї Гуньків й уявити собі не міг, якого болю завдадуть їхній родині загарбники: 10 березня, під час російських обстрілів, загине син і брат Олег – прапорщик служби цивільного захисту, який з початком війни вступив до лав Збройних Сил України у м. Ніжин. Тепер Ігор Гунько, як ніхто інший, не з чуток знає, скільки лиха принесла із собою на багатостраждальну українську землю армія «асвабадітєлєй»!

До колективу міського центру «Спорт для всіх» Ігор Володимирович повернувся лише тоді, коли небезпека минула. Але працівники даного комунального закладу тримали свій фронт – вони завжди з’являлися там, де були потрібні робочі руки. Це укріплення блокпостів, доставка і розвантаження гуманітарної допомоги для жителів Ніжинської громади. У разі необхідності І. Гунько сідав за кермо робочої «Газелі» й мчав туди, де на нього чекали…

Він і зараз один з головних помічників директора міського центру «Спорт для всіх» Сергія Миколайовича Півня. Зі слів керівника, з І. Гуньком можна хоч у розвідку йти – настільки він відповідальна, чуйна і надійна людина!

Основний його обов’язок як заступника директора – стежити за утриманням спортивної інфраструктури, яка знаходиться у підпорядкуванні МЦ «Спорт для всіх», у належному стані. А це чималий обсяг роботи. Тільки у парку Шевченка кілька локацій: скейтпарк, стадіон «Металіст», тенісний корт, а ще є інші об’єкти, відкриті у рамках «Активні парки – здорова нація».

У спортивних майданчиків Ніжина – два «вороги»: погодні умови та вандали. І якщо у першому випадку з подібним доводиться миритися, бо це природньо, то у другому – надто важко осягнути розумом. Адже зафіксовані непоодинокі випадки, коли несвідома молодь у пошуках «пригод» трощила спортивні об’єкти. А нещодавно зламали бесідку у парку Шевченка, який наразі не освітлюється через економію електроенергії.

Відновлювати спортмайданчики доводиться працівникам МЦ «Спорт для всіх». «Відновити» – означає не тільки підремонтувати і підфарбувати снаряди, а й покосити траву, прибрати територію. Тобто створити комфортні умови ніжинцям для занять спортом.

Але, як вже зазначалося, під час воєнного стану, у колективу МЦ «Спорт для всіх» з’явилося чимало інших справ, крім виконання основних функціональних обов’язків. Так, за підтримки міської влади і ніжинських волонтерів колективом комунального закладу в спортзалі на вул. Прилуцькій, 156 організовано роботу Пункту підтримки, який працює цілодобово. Тут місцеві жителі можуть зігрітися, попити гарячого чаю і підзарядити свої гаджети.

Трішки раніше, восени, працівники МЦ «Спорт для всіх» завершили облаштовувати захаращене підвальне приміщення під стадіоном «Спартак» в укриття. Тут також є все необхідне для перебування людей під час небезпечних ситуацій.

Клята війна змусила багатьох українців змінити «кваліфікацію», адже нашим захисникам, крім матеріальної і моральної допомоги, потрібен ще і надійний тил, який забезпечують ті, хто щоденно працюють на своїх робочих місцях.

Це стосується і колективу МЦ «Спорт для всіх», де налічується 20 чоловік. Працівники комунального закладу мають «золоті» руки, тому за можливості поступово облаштовують адмінприміщення на стадіоні «Спартак». Бо після війни тут обов’язково знов почнуть проводитися масові спортивні заходи, тому учасники змагань повинні бути задоволені створеними тут умовами.

А досвідчений тренер Ігор Гунько знов проводитиме для охочих майстер-класи.

С. Півень та І. Гунько залюбки провели для журналіста Nizhyn Post невелику екскурсію приміщенням, показали відновлені санвузол, душову, роздягальні.

Тому, як бачимо, у заступника директора МЦ «Спорт для всіх» Ігоря Гунька роботи вдосталь, і складається вона не з перекладання паперів, як, можливо, дехто думає.

До колективу комунального закладу Ігор Володимирович приєднався шість років тому.

Все життя І. Гунька пов’язано зі спортом. З шести років хлопець відвідував секцію з вільної боротьби, яку вів відомий тренер Анатолій Петрович Галаган. Заняття проходили у тодішньому спорткомплексі «Зірка».

По закінченню Ніжинської школи №17 Ігор Гунько вступив до Глухівського педагогічного університету за спеціалізацією «Фізвиховання». Згодом працював тренером в дитячо-юнацькій спортивній школі «Колос». З 2012 по 2021 рік вів секцію з вільної боротьби. Одночасно у нього тренувалися понад 20 вихованців від 6 до 15 років. Вихованці Ігоря Володимировича неодноразово ставали призерами міжнародних та обласних змагань.

На жаль, ДЮСШ «Колос» закрилася, і тренер був змушений шукати інше місце роботи. Але сталося так, як сталося. Тепер І. Гунько працює на благо громади у колективі МЦ «Спорт для всіх», бере участь у заходах, які проводить комунальний заклад.

Ігор Володимирович свято вірить у нашу Перемогу над російськими окупантами. У разі потреби він завжди готовий взяти до рук зброю і боронити рідний Ніжин і рідну землю. Доведено життям.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото надано І. Гуньком

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Маленький волонтер купив 10 турнікетів за гроші, які батьки давали на шкільні пиріжки
Керівник КП в Ніжині може сісти за ґрати на 12 років, бо переплатив за генератори понад 5 млн грн
Боронив місто, а потім долучився до ЗСУ: в Ніжині поховали бійця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *