• 21.03.2025 09:16

Як студентка Ніжинського університету Олександра Банько попала у сюжет столичного телеканалу

Вт, 10 Січня в 1:27

Напередодні Нового року до Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя завітала знімальна група з відомого українського телеканалу — ICTV, щоб розповісти про те, як відзначають обдаровану молодь.

Посвідчення стипендіатів від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» у той день вручила Дарка Оліфер. Прес-секретар підкреслила, що благодійна організація й надалі підтримуватиме обдаровану молодь, тим самим сприятиме розвитку вищої освіти в Україні.

Стипендіатами стали п’ятеро студентів НДУ: Олександра Банько, Володимир Гливацький, Юлія Коченко, Марія Степанчук, Роман Дідиченко.

Журналіст Nizhyn Post поспілкувалася з однією з нагороджених студенток — Олександрою Банько і з’ясувала, як попасти до лав обдарованої молоді, щоб згодом потрапити у телевізійний сюжет.

– Я — студентка третього курсу, майбутній вчитель історії. Справжню любов до даного предмету пробудила в мені вчителька Світлана Михайлівна Нідзельська. Вона викладала у нас історію України і всесвітню історію, коли ми навчалися у старших класах школи (родом я з села Попівка Конотопського району). Ми слухали Світлану Михайлівну, затамувавши подих — настільки захопливо вона викладала! Я почала більш ретельно вивчати цей предмет. Брала участь у районних олімпіадах, де виходила призером.

Отже, завдяки Світлані Михайлівні та класному керівникові Світлані Андріївні Жегет я остаточно визначилася з вибором майбутньої професії. Мама Олена Григорівна,а вона, до речі, теж завжди гарно навчалась у школі та у виші, та вітчим Євген Валерійович зі мною погодилися.

– Чому ти вирішила отримати вищу освіту саме у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя? Чи розглядали ви з батьками інші варіанти?

– Перед вступом наводили довідки про виші, як це зазвичай роблять всі абітурієнти. Знайшли чимало позитивних відгуків про Ніжинський державний університет. Зважили всі «за» і «проти». Одна з переваг — невелика відстань від Попівки до Ніжина. Нас все влаштовувало. Визначились чітко: це буде НДУ!

– Чи виправдало твої надії навчання в університеті? Не шкодуєш?

– Незважаючи на те, що рівень навчання в університеті суттєво відрізняється від рівня навчання у школі, здобувати знання тут дуже цікаво. Я жодного разу не пошкодувала, що обрала саме цей виш! Хочу подякувати за це одногрупникам та викладачам. Крім того, тут я зустріла людину, яка згодом стала мені найкращою подругою. Це Анастасія Щітка.

– Олександро, ти — майбутній історик. Прямо зараз на твоїх очах відбувається історична подія: у країні точиться повномасштабна війна. Чи могла собі таке уявити? Робиш якиїсь нотатки?

– Краще б дана історична подія оминула нас стороною! Раніше ми думали, що карантин — це найгірше, що з нами може бути. Виявилося, що глибоко помилялися…

У перші дні повномасштабної війни Конотопський район, де живуть мої батьки, сильно потерпав від російської навали. А ми тут, у Ніжині, під час активних бойових дій, майже не виходили з укриття. Я дуже боялася за маму, а вона — за мене, бо вперше проходили таке важке випробування на відстані одна від одної. Обидві плакали, переживали.

Нотатки поки не роблю. Хай вже пізніше, після війни. Коли буде більше часу, бажання та інший настрій.

 Вже зустрічалася з мамою? Обійняла її?

– Так, і неодноразово. Неймовірне щастя — обійняти рідну людину після пережитого! Шкода, що ми не завжди усвідомлюємо, як чудово, коли живі та здорові наші батьки. Коли вони нас підтримують завжди і в усьому.

Знаєте, як зраділа мама, дізнавшись про те, що я стала однією зі стипендіаток благодійного фонду «Україна»?! Вона плакала від щастя! Привітали і вітчим, і тато Валентин Олексійович. А отримані від благодійного фонду кошти я використаю на подальше навчання. Такі нагородження та відзнаки надають крила. Прокидається бажання вчитися ще краще.

– Ти «зубрілка» чи тобі просто легко даються предмети?

– У мене гарна пам’ять. Це дуже виручає. Перед іспитами достатньо один раз уважно перечитати матеріал. Крім того, я старанна учениця (посміхається — авт.). Навчання приносить мені задоволення: вже третій рік маю відмінні оцінки.

– Олександро, чи є в тебе хобі?

– Люблю готувати, особливо — щось випікати. У шкільному віці захоплювалась танцями і відвідувала гурток, який носив веселу назву «Невгамовні дівчата». Нині на це бракує часу. Але ж і я подорослішала. Тепер, крім навчання, займаюсь написанням статей до альманаху НДУ, беру активну участь у житті нашого навчального закладу.

– Погодься, не щодня у студентів українських вишів беруть інтерв’ю столичні журналісти. Які емоції викликало спілкування з ними?

– Я до останнього не знала, що попаду на телекамеру. Такий досвід мала уперше, емоції просто зашкалюють. Часу на роздуми не було. Завдяки журналісту розмова відбулася швидко і невимушено. Така увага дуже приємна.

– Чи плануєш по завершенню навчання залишитись у Ніжині?

– Так, планую. Хочу бути вчителем, адже це моя мрія з дитинства. Користуючись нагодою, хочу висловити слова подяки своїм викладачам, особливо — Володимиру Васильовичу Мартиненку та ректору Олександру Григоровичу Самойленку, які підтримують і надихають нас, майбутніх педагогів. А на уроках історії обов’язково розповідатиму своїм учням ПРАВДУ про повномасштабну війну українського народу з російськими окупантами, свідком якої я несподівано стала. Але це буде пізніше. Нині ж наші думки — лише про Перемогу.

– Нехай збудуться мрії всіх українських студентів!

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото надано О. Банько і зі сторінки НДУ

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На Ніжинщині під колесами потяга загинув чоловік
На Чернігівщині чоловік вбив через ревнощі товариша та втік до столиці
У Ніжині нетвереза водійка намагалася відкупитися від патрульних: пропонувала 10 тисяч гривень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *