Рідкісна, горда та вельми потаємна тварина, схоже, таки обживається на звичній їй Чернігівщині. Попри війну і всі її ризики.
Як інформує парк «Міжрічинський» (знаходиться у межиріччі Дніпра та Десни) таємничу хижачку та її малят поки не вдалося побачити на власні очі, однак вийшло вистежити її сліди.
«Дикі тварини зазвичай ведуть потаємний спосіб життя. Вони намагаються уникати зустрічі з людьми. Завдяки добре розвиненому слуху та зору тварини помічають людей раніше, ніж вони їх. Взимку залишений твариною слід допоможе нам визначити вид тварини, розгадати таємниці життя звірів. Щоб з’ясувати, кому належить слід, треба знати, як виглядає тварина, де вона мешкає та як пересувається», — інформують у парку.
Взимку в «Міжрічинському» на снігу можна знайти сліди рисі і дізнатись, як проходить її день.
На початку зими інспектор охорони природно-заповідного фонду побачив типовий котячий слід-відбиток – округлий та без кігтів, тільки великих розмірів. Ланцюжок тягнувся лісом — рись уникає прямої та зручної дороги. Її сліди та сліди ймовірно трьох рисенят часто змішувалися зі слідами копитних та кабана. Самиця з рисенятами прийшла перевірити місце зі смачними запахами та слідами копитних, які має навчитись добре розрізняти рисяча малеча. Адже з матір’ю вони будуть лише цю зиму, а наступного року вже робитимуть спроби жити самостійно.
Рись євразійська — представник виду хижих ссавців з родини котових, що занесений до Червоної книги України, постійно мігрує вздовж Київського водосховища та лісовими хащами і її дуже складно вислідити. Тільки одного разу у 2020 році за допомогою фотопастки на території Парку вдалося зафіксувати одну особину рисі.
Джерело: Час Чернігівський
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram