• 13.01.2025 10:31

Попри страх і небезпеку колектив Ніжинської сімейної амбулаторії №4 працював 24/7

Сб, 21 Січня в 1:36

Коли півтора місяці тому ми розповіли про колектив Ніжинської сімейної амбулаторії №6, яка розташована на вул. Прилуцькій, і зазначили, що жоден медпрацівник під час активних бойових дій не полишив своє робоче місце, тут же, у коментарях хтось зробив допис: «А у нас на Фрунзівці теж ніхто не полишив».

Таким чином, журналіст Nizhyn Post отримала інформаційний привід для спілкування з колективом Ніжинської амбулаторії загальної практики — сімейної медицини №4, що розташована на вул. Овдіївській.

Під час активних бойових дій у мікрорайоні Фрунзівка знаходився блокпост, який охороняли наші захисники. Це були одні з декількох воріт Ніжина, куди будь-якої миті могли сунутися російські окупанти. Небезпека не минула навіть тоді, коли загарбники відійшли від міста і взяли його в облогу — зі слів очевидців, у мікрорайоні постійно гупало так, що дрижали вікна.

У Ніжині всім відома історія про будинок лікарів Боришкевичів, який вщент зруйнував снаряд «Смерчу». Зі слів медпрацівників сімейної амбулаторії №4, у той день — 29 березня — такий вибух був не один. Другий снаряд на парашуті «приземлився» поруч з блокпостом. А від блокпосту до амбулаторії — рукою подати…

Незважаючи на те, що відбувалися дані події навесні 2022 року, медпрацівники досі не можуть оговтатися від пережитого. Протягом розмови з журналістом лікарі зауважать: «Ми думали, що ковід — найстрашніше, що з нами може бути. Виявилося, помилялися…».

Попри страх і небезпеку колектив сімейної амбулаторії №4 працював 24/7. Оскільки громадський транспорт у місті не працював, власні спеціальні автівки підприємства доставляли медпрацівників на роботу і з роботи. За це і взагалі за весь чітко налагоджений робочий процес в умовах війни колектив амбулаторії щиро вдячний КНП «Ніжинський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги» на чолі з Оксаною Андріївною Калініченко. Керівник завжди була на зв’язку. Вирішувалися питання із забезпеченням і доставкою ліків, гуманітаркою. Велика подяка місцевій владі, волонтерам, які згуртувалися у спільній справі.

«Ми з колегами надавали медичну допомогу і захисникам на блокпосту, і жителям громади. Люди були дуже налякані. Багатьом доводилося надавати психологічну підтримку», — пояснює завідувач сімейною амбулаторією №4 Любов Миколаївна Давиденко.


Під час активних бойових дій чимало ніжинців, з якими укладено декларації, виїхали за кордон і поки що перебувають там. Вони часто телефонують своїм сімейним лікарям: Любові Миколаївні Давиденко (трудовий стаж 31 рік), Валентині Володимирівні Литвинець (стаж 27 років) і лікарю-терапевту Валентині Павлівні Оберемок (стаж 47 років).


Поруч з лікарями працюють старша медсестра Олена Анатоліївна Пономаренко, медсестри: Марина Віталіївна Скрипка, Ірина Олексіївна Шугайова, Оксана Миколаївна Приколота, Ольга Анатоліївна Самойленко, реєстратор Ліна Михайлівна Ващенко, техпрацівник Тетяна Миколаївна Лагус.

Про що розповідають ніжинці, які нині перебувають за кордоном: в Ірландії, Польщі, Норвегії, Франції? Про те, що наші медпрацівники — найкращі у цілому світі, бо здатні вилікувати людину лише фонендоскопом і добрим словом. Звичайно, це жарт, але у кожному жарті прихована істина.

Отже, за кордоном — все інакше: місяцями доводиться очікувати прийому до лікаря, який призначить повне обстеження, а без рецепту ліки в аптеці не продадуть. Українських переселенців виручають соплемінники, які завжди тримають ліки на будь-який випадок. Разом з тим за кордоном функціонує безліч медичних програм, згідно з якими українцям надають безкоштовну медичну допомогу. Закордонні лікарі працюють на такому обладнанні, що можна тільки позаздрити.

Ніжинські медпрацівники сімейної амбулаторії №4 надають кваліфіковану допомогу за тих умов, які мають, і цілком собі задоволені: тут тепло, комфортно і затишно. Хоча будівлі під 100 років. Раніше тут була школа. У 2005 році відкрилася сімейна амбулаторія. Згодом зробили невеликий ремонт, осучаснили кабінети.


Так, у сімейній амбулаторії №4 функціонують фізкабінет, маніпуляційна, три кабінети лікарів. Тут роблять різні види аналізів, в тому числі ПЛР-тести на ковід. За потреби є можливість прокапатися, хоча денного стаціонару у медзакладі немає.

Останні придбання — комп’ютер, стіл у маніпуляційний кабінет, столик для пеленання малюків. Загалом в амбулаторії є все найнеобхідніше для того, щоб людина, яка звернулася, отримала невідкладну допомогу.


А обслуговує даний медзаклад приблизно шість тисяч жителів Ніжинської громади, з них одна тисяча — діти. Серед декларантів — не тільки жителі домоволодінь з прилеглих вулиць, а й навколишніх сел.

Пацієнти, з якими поспілкувалася журналіст, дуже задоволені роботою медколективу і тим, що мають змогу пролікуватися «на місці». Не треба висиджувати у лікарнях в очікуванні своєї черги — хворим і з маленькими дітьми.

«Ми завжди цінували свою роботу. Але після пережитого навесні минулого року почали цінувати її ще більше. На жаль, війна поки не скінчилася. З болем і сумом стежимо за подіями на фронті. Важко це усвідомлювати. Але ми віримо у нашу Перемогу, у наших хлопців із ЗСУ. Вони — найкращі! Повірте, ми знаємо про це не з чуток», — зазначають медпрацівники.


Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

У Ніжині нетвереза водійка намагалася відкупитися від патрульних: пропонувала 10 тисяч гривень
У 40-річного мешканця Ніжина вдома знайшли пів кілограма коноплі
На Ніжинщині планують висадити п’ять гектарів дуба: що відомо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *