• 25.04.2024 07:04

Депутат з Ніжинщини воює на американських гаубицях

Чт, 6 Квітня в 9:51

Депутат Ніжинської районної ради з «Слуги Народу» Євген Коновальчук воює в 71-шій окремій єгерській бригаді, що підпорядковується десантно-штурмовим військам. На війну пішов добровольцем. Євген виконує спеціальні завдання, пов’язані з розвідкою та артилерією на одному з найгарячіших напрямків.

«Першого ж дня я сів на авто забрав бабусю з Ніжина, сина з Киїнки і вивіз їх на Західну Україну, — пригадує депутат. – До війни я працював у фірмі, яка торгує запчастинами до сільгосптехніки, тому виїхав на службовому авто. Потім мені подзвонило начальство і сказало не повертатись, бо логістика до Ніжина була ускладнена, місто оточували російські війська. Рекомендували перечекати».

За словами Євгена Коновальчука спочатку він став шукати можливості допомоги на місці – возив службовим бусом гуманітарку, допомагав у волонтерському штабі, але не зміг спокійно спостерігати за тим, що відбувається і пішов до місцевого військкомату.

«5-го березня я пройшов комісію, але з’явились якісь проблеми бюрократичні. Повернувся за два дні, 7 березня, з тим чи візьмуть мене в армію. Сказали прийти наступного дня. Прийшов, сів в автобус і поїхав».

Таким чином депутат Ніжинської райради потрапив в новосформовану 71-шу окрему єгерську бригаду, яка спочатку числилась в армійському резерві, а потім потрапила в підпорядкування десантно-штурмовим військам ЗСУ.

З депутатського крісла – в єгерську бригаду: депутат з Чернігівщини воює на американських гаубицях

Чим конкретно займається районний депутат, а нині боєць ДШВ Євген Коновальчук, він просить не вказувати. Каже, що виконує досить специфічну, але важливу роботу, яка пов’язана вона як з розвідкою так і з артилерією.

«Зараз наша бригада на Східному напрямку. Роботи вистачає, — розповідає Євген. – Ворог намагається штурмувати, просунутись, тож артилерії доводиться постійно працювати. Те, що ми виконуємо це більш стримувальна роль. А от самохідна артилерія – вона більше для наступу. Ми працюємо на ствольній арті, маємо прекрасні американські 105-ти міліметрові гаубиці «М101». Цей апарат доволі точний, хоча і старенький, це ж друга світова війна. Але снарядного голоду ми наразі не відчуваємо, з цим калібром проблем немає».

«З районної ради дзвонять, запрошують на сесії?» — запитуємо в Євгена.

«Дзвонили. Пояснив, що служу. Побажали успіху, ще грамоту мені виписали з нагоди Дня ЗСУ. Так що в мене є грамота від районної ради в рамочці, чекає мене в Ніжині», — посміхається депутат.

«Які плани на майбутнє?»

«Перемогти і повернутись додому. Як у всіх».

Джерело: Віталій Назаренко. Фото Євгена Коновальчука

Час Чернігівський

Схожі записи

У Ніжині вандали викрали саджанці магнолій
Маленький волонтер купив 10 турнікетів за гроші, які батьки давали на шкільні пиріжки
Керівник КП в Ніжині може сісти за ґрати на 12 років, бо переплатив за генератори понад 5 млн грн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *