• 25.04.2024 06:50

У Великдень Папа Римський знову закликав до примирення українців і росіян

Нд, 16 Квітня в 19:59

Недільну проповідь у Ватикані Франциск присвятив війні в Україні

У православний Великдень, 16 квітня, Папа Римський Франциск вкотре закликав до примирення українців і росіян. Він нагадав про добровільні муки Ісуса на хресті й висловив надію, що добро обов’язково переможе зло, а Бог проллє світло на затьмарений війною розум людей. 

Про це Папа Римський сказав у недільній проповіді, яку опублікував сайт “Новини Ватикану”. 

Він говорив про добровільні страждання Сина Божого й зазначив, що від дня Воскресіння Ісуса християни усього світу мають надію на перемогу добра над злом. А особливо – у цей час страшної війни. Франциск побажав українцям і росіянам якнайшвидше досягти миру. 

“Скорбимо за злодіяння і молимося за жертви, просячи Бога, щоб світ випробував не жах насильницької смерті від рук людини, а чудо життя, яке Він дає і воскрешає Своєю благодаттю. Нехай Бог наповнить серце кожної людини миром і радістю, просвітлить розум. Нехай вилікує всі зранені душі, загоїть рани”, – сказав він. 

Не перша спроба примирити ката і жертву 

Приблизно те ж Папа Римський Франциск говорив тиждень тому, на католицький Великдень. Попри те, що українська влада дала йому чітко зрозуміти, що примирити ката і його жертву – дивне бажання, понтифік продовжує гнути свою лінію.

За ініціативою Франциска, у Хресній ході в Ватикані йшли поруч український хлопчик з Маріуполя та його ровесник-росіянин. Першого війна позбавила домівки, він тепер живе в Італії. Другий – син окупанта, який загинув в Україні, убиваючи мирних людей. На думку понтифіка, ці два хлопчики не мають почувати ненависті один до одного і бути прикладом для всіх українців та росіян для примирення.

Франциск неодноразово засуджував росію за вторгнення в Україну і закликав до миру. Він навіть обіцяв приїхати у Маріуполь у найстрашніші дні знищення міста росіянами, але передумав. І попри протести українців у Ватикані, які намагаються донести до нього реальний стан речей у цій війні, вже другий рік поспіль говорить про примирення. 

Інформатор

Схожі записи

Чоловікам за кордоном перестали надавати консульські послуги: що відбувається
Як зміниться мобілізаційний процес з середини травня: що нового очікувати чоловікам
ЯК З ПОВЕДІНКИ КІШКИ МОЖНА ДІЗНАТИСЯ СТАВЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ВИХОВАНЦЯ ДО ГОСТЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *