• 26.05.2024 09:15

Пенсіонер з Чернігівщини продав батьківську хату, щоб відбудувати церкву

Вт, 17 Жовтня в 10:15

72-річний пенсіонер продав батьківську хату, щоб відбудувати майже 200-річну церкву. Віктор Остапенко уродженець села Бігач, що на Чернігівщині, там виріс і зростав, а згодом переїхав жити до Мени. В селі в нього залишилася хата батьків, яку він продав за 40 тисяч гривень, щоб почати відбудовувати церкву, а ще понад 100 тисяч зібрав серед знайомих і друзів, які повірили у його ідею відновити храм.

Віктор Остапенко продав батьківську хату чотири роки тому.

“Це одне з того, що в тебе було найдорожче, це те що пов’язувало тебе з селом і храмом, з друзями, це було те саме гніздечко, де ми сім’єю своєю росли”, — сказав Віктор Остапенко.

Свято-Троїцькій церкві майже 200 років. Її збудували у 1831 році, а у 1964 році закрили.

“Я ходив у той час у школу, а школа була поруч. І нам повідомили, що церкву зупиняють, а ми ходили ще дітлахами дивитися, що тут відбувається. Там внизу стояла машина, а тут люди спускалися з іконами, з хоругвами. Все повигружали, машина поїхала і більше слуг божих не було”, — розповів Віктор Остапенко.

Згодом церкву використовували під склад для добрив. Це тривало роками, Свято-Троїцька церква почала руйнуватися, розповідає Віктор Остапенко. Він хотів відновити приміщення, у 2008 році подав проєкт на реконструкцію церкви, але грошей від держави на реалізацію проєкту не отримав.
Свято-Троїцька церка. ФОТО: Суспільне Чернігів

За 40 тисяч гривень біля церкви встановили малу дзвіницю. За 100 тисяч гривень, які пенсіонер зібрав серед друзів і знайомих, встановили біля церкви паркан і висадили дерева.
Мала дзвіниця. ФОТО: Суспільне Чернігів

Віктор Остапенко мріє, що одного дня церкву таки відновлять.

Джерело: suspilne.media

Схожі записи

На Чернігівщині чоловік під час сварки поранив жінку з рушниці, – поліція
На сесію Чернігівської міськради виносять питання ліквідації «Муніципальної варти»
В річці Остер найшли тіло 61-річної жінки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *