• 30.05.2024 02:34

До 90 000 євро на рік: які вакансії, і з якою зарплатою пропонують українським біженцям у Німеччині

Нд, 22 Жовтня в 7:29

Українцям розповіли, які професії та з якою заробітною платою пропонують біженцям у Німеччині.

Так, українці, які переїхали до Німеччини через повномасштабну війну Росії проти України, мають право шукати роботу в Німеччині після набуття статусу тимчасового захисту.

До того ж, Німеччина останнім часом провела курс інтеграції для 100 тисяч біженців, а найближчими місяцями ця кількість збільшиться. Насамперед йдеться про українців, які адаптуються до німецького ринку праці. Виходячи з даних офіційного статистичного управління Німеччини Destatis, на жовтень 2023 мінімальна заробітна плата в країні – 12,41 євро на годину. Стільки отримують не лише громадяни ФРН, а й приїжджі.

Робота в Німеччині / Фото: freepic.com
Робота в Німеччині / Фото: freepic.com

Зокрема, середня місячна валова зарплата штатного працівника у поточному році становила близько 4100 євро, а річна – 49 200 євро. А ось одна з найбільш високооплачуваних у Німеччині професій – медики, які в середньому отримують близько 90 000 євро на рік.

Також до рейтингу фахівців, які заробляють більше за інших, увійшли:

ІТ-фахівці (60563 євро);

бізнес-консультанти (64173 євро);

банкіри (62744 євро);

фінансові консультанти (73847 євро);

інженери (62565 євро);

PR-фахівці (60174 євро);

Слід зазначити, що у ФРН 8-годинний робочий день. При цьому його може бути збільшено на 10 годин, проте сукупна кількість на тиждень не повинна перевищувати 48 годин. Крім того, передбачено доплату за переробку, сума якої узгоджується роботодавцем. Зазначена норма зазвичай прописана у трудових договорах.

Також передбачено 45-хвилинну перерву після перших шести годин для змін, які тривають понад дев’ять годин. Усі працівники мають право на відпочинок тривалістю не менше 11 годин між робочими днями.

Працевлаштованим жителям Німеччини щорічно пропонують відпустку тривалістю 25-30 днів. Цей період можна збільшити. Також можна взяти вихідні з нагоди особливих подій – весілля, народження дітей тощо. У державні свята також надають вихідні, вони можуть бути різними відповідно до регіону. Упродовж року є дев’ять свят, коли відпочиває вся країна.

Як зазначається, половина біженців, які працюють у ФРН на повну ставку, одержують понад 2550 євро, що становить близько 73% від зарплати всіх найманих працівників із повною ставкою – вони заробляють 3615 євро.

Хвиля

Схожі записи

Росія намагається зірвати проведення саміту миру — Зеленський
У Мін’юсті заявили, що перші мобілізовані в’язні вже взяли в полон окупанта
Чиновник одеського ТЦК заробив на ухилянтах мільйон доларів: розкрито схему

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *