• 30.05.2024 02:20

Ніжинська влада не може пояснити: куди поділися 70 млн грн на ЗСУ?

Пн, 23 Жовтня в 12:24

Відкритість, чесність, прозорість діяльності відносно мешканців громади… Це є основними засадами демократичного суспільства. Але тільки не в Ніжині. 70 млн значна сума для ніжинської громади. Не дивно, що люди вимагають детальних звітів про рух коштів.

Депутат ніжинської міської ради Сергій Охонько задає актуальне запитання, робить відповідний запит, а у відповідь нічого конкретного.

“Куди поділися 70 млн грн на ЗСУ?Саме з таким питанням два місяці тому я офіційно звернувся до міського голови Олександра Кодоли. Адже жодної інформації про витрачання коштів, як з ніжинського бюджету, так і з так званих «добровільних зборів коштів» в школах, садочках, лікарні та інших установах до цих пір немає. Ми тільки чуємо, що влада оголосила новий збір коштів на авто для ЗСУ … і лікарі, педагоги, практично всі працівники бюджетної сфери зносять гроші своєму керівництву. А скільки зібрали та на що витратили – зловісна тиша. Тільки фото та відео, на яких красуються керманичі міста, звітуючи про те, що це влада, а не громада допомагає ЗСУ. І жодного фінансового звіту. На мої офіційні депутатські звернення ніжинська влада, нехтуючи законом та прикриваючись ситуацією, вчергове не дала конкретної відповіді. Інформація, яку я просив надати, жодним чином не стосується діяльності ЗСУ та не відноситься до такої, що перебуває під грифом «Секретно». Мій запит стосувався механізмів і звітності щодо витрачання коштів міською владою. Не отримавши відповіді, ми спробували все-таки розібратися: куди ж діваються людські донати, які збирають по бюджетним установам, та кошти платників податків, які направляють згідно програми підтримки ЗСУ. 25 липня у дописі Олександр Кодола повідомлялося про 70 млн грн, а вже 5 жовтня 94 млн було озвучено засобами масової інформації.По бюджетним програмам було виділено близько 37 млн грн, основна частина яких пішла на нашу військову частину, якою керує депутат від партії мера. Як їх використали, це вже не наша справа, а військових. Тобто залишається ще близько 33 мільйонів гривень, від тих 70-ти, про які Олександр Колода звітував у липні. Міський голова також повідомляв про передачу на потреби ЗСУ 28 автівок. Вартість однієї становить максимум 300 000 грн, тобто вартість всіх разом не перевищує 8,5 млн грн. Питання: де інші 24,5 мільйони і яку частку цих коштів становлять гроші з бюджету, а яку – «добровільні» пожертви працівників бюджетних установ та донати жителів міста на оголошені збори. Можливо саме ці гроші знаходять під час обшуків у наших можновладців? Адже неодноразово і в соцмережах і у розмовах депутатів повідомлялося про відкати керівництву Виконкому з усіх коштів, які виділяються міською радою. Я звинувачую владу у відсутності звітів та прозорості і прошу відповідні структури розібратись з цією ситуацією, щоб жителі Ніжина знали куди і на що спрямовуються сплачені ними податки та благодійні внески. Тому звертаюсь до керівництва міста вже через ЗМІ: надайте пояснення та звіт про використання коштів ніжинців. Бо вчергове зʼявляється відчуття, що Ніжин став ресурсною колонією для приїжджих високопосадовців в міській раді.Це осине гніздо, яке завелося у ніжинській громаді пора вже вишвирнути з міста.”, як пише Сергій Охонько.

В цілому, будь-які питання, які можуть викликати інтерес громади можна написати секретно.

Прикро, якщо навіть депутату не дають жодної інформації, то що говорити про нас простих ніжинців?

Євген Ткаченко

Схожі записи

На сцені було гаряче: у Ніжині відбувся благодійний концерт
На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *