• 23.05.2024 12:33

НА НІЖИНЩИНІ ВІД ЛЕПТОСПІРОЗУ ПОМЕРЛА ЖІНКА

Чт, 26 Жовтня в 10:28

В лікарні на Ніжинщині минулими вихідними померла жителька села Галиця, у якої діагностували лептоспіроз.

Про це повідомляє Лосинівська територіальна громада на своїй сторінці у Facebook.

«На жаль, у громаді почастішали випадки захворювання на лептоспіроз. Найближчим часом буде проведена суцільна дератизація на території с. Галиця. Також закликаємо жителів громади та керівників підприємств, котрі проводять діяльність на території громади, вжити заходів щодо попередження захворювання на лептоспіроз та провести дератизацію з метою недопущення поширення хвороби»– йдеться в повідомленні.

Довідково.

Лептоспіроз – небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira.

Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерті.

Джерелами збудників лептоспірозу являються інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт) і навіть летальних (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні).

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж часом захворювання може протікати безсимптомно. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із хворими тваринами, потенційно зараженою водою, вживали відповідну їжу, воду – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

Фото – ілюстративне.

Високий вал

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *