• 16.07.2024 15:46

Ніжинський Сіндбад-мореплавець

Пт, 24 Листопада в 3:48

Всі ми читали казку про персонажа Сіндбада, який мав сім подорожей. Спочатку мандрівник був бідний, але після всіх поїздок головний герой стає дуже заможною людиною.  Він дійсно гідний багатства, бо чесно здобув його надзвичайними зусиллями та кмітливістю. 

Міський голова Ніжина теж полюбляє подорожі, особливо за кордон. В той час, як на переважну кількість чоловіків діє заборона залишати територію країни. Олександру Михайловичу вдається подорожувати, можливо, завдяки своєї кмітливості або іншим причинам.

Про це повідомляє ніжинська журналістка Наталія Рульова у своєму розслідуванні:

“За 10 місяців 2023 року мер Ніжина Олександр Кодола провів за кордоном загалом більше двох місяців. Усім відомо, що у зв’язку з воєнним станом кордони для виїзду посадових осіб органів місцевої влади закриті. Про це йдеться у постанові КМУ від 27 січня 2023 року №69. Винятком є поїздки, пов’язані із закордонними відрядженнями. Але ж це так просто – поїхати у відрядження, коли ти сам себе туди відправляєш. Цією можливістю на повну і користується голова Ніжинської ТГ Олександр Кодола. За інформацією з офіційних ресурсів Ніжинської міської ради (сайт та сторінки у соцмережах) ми порахували, що за 10 місяців з початку 2023 року ніжинський голова провів у закордонних поїздках 63 дні, або загалом більше 2-х місяців. У перелік поїздок увійшли: два турне до США, поїздки у Францію, Польщу, на Іматру (Фінляндія). Останнім часом особливою популярністю користуються поїздки в Німеччину (тільки восени Олександр Кодола офіційно побував в Німеччині 2 рази, а не офіційно ходять чутки, що по дорозі в США заїхав в Німеччину, щоб наживо подивитись матч за участю ніжинського чемпіона). Не можемо не згадати і поїздку посеред робочого тижня «на відпочинок у зв’язку із заручинами» в Грузію, яка тривала три дні, які скоріш за все теж були оформлені, як відрядження, адже інакше за кордон ніжинського мера просто не випустили б. Частина поїздок, знову ж таки за інформацією з сайту Ніжинської міської ради, фінансувалась приймаючою стороною. Однак, згідно з законодавством, за такі поїздки обов’язково виплачуються відрядні. Згідно З постановою КМУ №98 добові на поїздку, для прикладу у Францію становлять 80 доларів, отже за 7 днів перебування там наш мер ймовірно отримав 560 доларів відрядних. Такі самі суми відрядних виплачуються за поїздки в США та Німеччину. 61 долар на добу виплачується за мандрівку в Фінляндію і 54 – в Польщу. Тож у загальному розрахунку (згідно норм, зазначених у Постанові №98) відрядні, отримані О. Кодолою за закордонні турне приблизно мають скласти більше чотирьох з половиною тисяч доларів. Це без врахування дорожніх витрат та витрат на житло. Як бачимо, дуже зручно бути мером – можеш навіть під час війни відправити самого себе у відрядження в будь-яку країну світу та ще й отримати за це немаленькі гроші.”

Нагадаємо, ми писали, що в Ніжині багато проблем: укриття, не раціональна витрата бюджетних коштів, тендери, по яким дуже багато питань, відсутність звітів посадових осіб, переміщення маломобільних людей, в той час, як головна людина в Ніжині знаходиться навіть не в Україні…

Євген Ткаченко

Схожі записи

На Ніжинщині невідомі повісили на мосту собак – поліція відкрила справу
Врятував дружину, а сам не встиг вибратися: на Чернігівщині під час пожежі загинув чоловік
У Ніжині автівка збила 16-річну дівчину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *