• 25.04.2024 06:00

Енергетики масово отримають перевірки “броні”: яка причина

Ср, 3 Січня в 18:52

Міненерго доручило енергокомпаніям провести перевірку правомірності надання бронювань військовозобов’язаним працівникам.

Міністерство енергетики України видало доручення про необхідність проведення перевірок надання броні (тимчасової відстрочки від мобілізації) працівникам енергетичних компаній.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

У Міненерго пояснюють, що причиною такого рішення став “виявлений факт зловживання своїми службовими повноваженнями колишнім радником міністра енергетики”.

Як виявило керівництво АТ “Українські розподільні мережі” (компанії, що управляє державними пакетами акцій низки операторів системи розподілу електроенергії, зокрема ПАТ “Черкасиобленерго”), аби уникнути служби у Збройних Силах України, зазначену особу у квітні минулого року було прийнято до ПАТ “Черкасиобленерго” на посаду заступника начальника центральної служби приладів обліку та метрології.

Після цього, діючи спільно з посадовими особами “Черкасиобленерго”, цей працівник ініціював видання наказу про запровадження дистанційної роботи. У результаті з квітня по грудень працівник не виконував своїх обов’язків, хоча отримував заробітну платню, а також отримав тимчасову відстрочку від мобілізації, яка надається працівникам критично важливих для функціонування держави компаній та підприємств.

Після виявлення цього факту компанією “Українські розподільні мережі” було спрямовано відповідне звернення до прокуратури.

У Міненерго наголошують, що цей інцидент не характеризує усіх енергетиків країни, чимало з яких зараз боронять державу в лавах ЗСУ, а інші тримають енергетичний фронт, цілодобово виконуючи свою надскладну роботу. 

“Однак для запобігання маніпуляціям, зловживанням та з метою об’єктивної перевірки фактів видачі бронювань Міністерством спрямовано відповідне доручення усім енергетичним компаніям країни”, – пояснили у Міненерго.

Нагадаємо, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Усі військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років можуть бути призваними до війська. Однак, окремі підприємства, які мають особливе значення для економіки, ВПК чи життєзабезпечення держави, можуть отримати бронювання для своїх працівників від мобілізації.

Схожі записи

Чоловікам за кордоном перестали надавати консульські послуги: що відбувається
Як зміниться мобілізаційний процес з середини травня: що нового очікувати чоловікам
ЯК З ПОВЕДІНКИ КІШКИ МОЖНА ДІЗНАТИСЯ СТАВЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ВИХОВАНЦЯ ДО ГОСТЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *