• 21.04.2024 19:22

Вибирався з-під обстрілу наосліп: історія захисника з Чернігівщини, який втратив зір в бою

Ср, 24 Січня в 2:36

Військовий Олександр Юрченко втрати зір під час бою і наосліп йшов через лісопосадку, щоб відшукати побратимів. А в лікарні йому поставили невтішний діагноз – він ніколи не буде бачити. Але цю новину Олександр прийняв мужньо.

Історію цього бійця розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на допис реабілітаційного центру “Незламні” у Facebook.

Олександр Юрченко – 36-річний доброволець з міста Прилуки, що на Чернігівщині. Важкого поранення воїн зазнав наприкінці листопада 2023 року – на Куп’янському напрямку. Це був мінометний обстріл. Олександр пам’ятає як відчув, що йому посікло руки та обличчя, а в очах почорніло. Аби вижити, йому довелося навмання вибиратися з-під обстрілу.

Олександр наосліп йшов по лісопосадці й дивом натрапив на бліндаж “своїх”. З передової пораненого захисника евакуювали до однієї з харківських лікарень. Каже, що навіть не запитував чи знову буде бачити. Бо, мовляв, одразу ж зрозумів, що назавжди втратив зір.

“Я не з таких, що здаються. Життя продовжується”, – говорить він під час реабілітації. Зараз він адаптується до життя в нових обставинах, з ним працює ерготерапевт, який складає індивідуальну програму занять для пацієнта.

Разом зі спеціалістом захисник вчиться орієнтуватися в просторі, впізнавати побутові предмети та навіть користуватися комп’ютером.

Вибирався з-під обстрілу наосліп: історія захисника, який втратив зір в бою
Вибирався з-під обстрілу наосліп: історія захисника, який втратив зір в бою
Вибирався з-під обстрілу наосліп: історія захисника, який втратив зір в бою

Олександр втратив зір під час бою (фото: facebook.com/unbroken.ua)

Як зазначили у центрі “Незламні”, реабілітація незрячих – дуже затребуваний напрямок. За даними Національної служби здоров’я України, лише з лютого 2022 року по липень 2023-го вперше поставили діагноз, пов’язаний зі сліпотою та зниженням зору, майже 39 тисячам людей.

РБК Україна

Схожі записи

Воїн із Шостки, який проходив лікування на Чернігівщині, Віталій Шумей заговорив
Врятував 14 життів: Захисника з Чернігівщини нагородили нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ
Під храмом на Чернігівщині оселилися змії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *