• 21.04.2024 21:26

Опубліковано рейтинг найщасливіших країн світу: на якій позиції Україна

Ср, 20 Березня в 14:02

Рівень щастя країни може чимало розповісти про її благополуччя, тому цьогоріч рейтинг очолила Фінляндія, яку вважають однією із найкомфортніших місць для життя.

Вона вже 7 років поспіль не втрачає своє місце зі 143 країн. А от Україні несолодко, адже вона втратила аж 13 позицій лише за дванадцять місяців.

Нині наша держава перебуває на 105 місці, у той час, коли у 2023 році була на 92. Рейтинг країни оцінили у 4.873 бали за десятибальною шкалою. У Міжнародний день щастя Daily Mail із посиланням на ООН опублікував новий щорічний звіт найщасливіших країн світу. Тенденція вказує, що добробут серед людей до 30 років погіршився і через це чимало держав втратили своїм місцем у списку.

Опубліковано рейтинг найщасливіших країн світу: Україна аж у другій сотні

ООН у співробітництві з Gallup, the Oxford Wellbeing Research Centre та the UN Sustainable Development Solutions Network вимірює показник щастя вже дванадцятий рік поспіль і ґрунтується на оцінках десятків тисяч людей економічної й соціальної ситуації в країні за шкалою від 0 до 10. Очільниця рейтингу, Фінляндія, отримала 7,7 бала, а от найнещасніша країна – Афганістан – лише 1,7. Ймовірно, таку оцінку країна має через війну, адже поруч із нею на 142 місці перебуває Ліван із 2,7 балами, який постраждав через агресію.

Опубліковано рейтинг найщасливіших країн світу: Україна аж у другій сотні
Опубліковано рейтинг найщасливіших країн світу: Україна аж у другій сотні
Опубліковано рейтинг найщасливіших країн світу: Україна аж у другій сотні

Зокрема, Україна також пожинає плоди повномасштабного вторгнення Росії та політичної нестабільності. Як ми вже зазначали, рівень щастя у порівнянні із 2023 року впав аж на 13 сходинок у рейтингу і тепер держава потрапила у другу сотню усього списку. Напротивагу, росіяни більш задоволені своїм життям, але показники все одно значно погіршилися. З 70 місця країна спустилася на 72 із 5,79 балами.

Що цікаво, Скандинавія та Європа переважає у десятці найщасливіших націй. Варто зазначити, що 8 з них розташовані в Європі, що може вказувати на те, що рівень економічного та соціального розвитку має значний вплив на загальний стан щастя.

Найщасливіші країни світу:

  1. Фінляндія (7,7 бала);
  2. Данія (7,6 бала);
  3. Ісландія (7,5 бала);
  4. Швеція (7,34 бала);
  5. Ізраїль (7,34 бала);
  6. Нідерланди (7,31 бала);
  7. Норвегія (7,3 бала);
  8. Люксембург (7,1 бала);
  9. Швейцарія (7 балів);
  10. Австралія (7 балів).

Серед інших факторів, які врахували в цьому дослідженні, – стан економіки, рівень освіти, система охорони здоров’я, соціальна підтримка та культурні особливості країни. Звіт також вказує на проблему “кризи середнього ріку”, яка поширюється серед молодих людей в Європі та Північній Америці.Як зазначає Daily Mail, у рівні щастя в різних поколіннях аналітики виявили, що люди, які народилися до 1965 року (покоління бебі-бум), значно щасливіші, ніж ті, хто народився після 1981 року (міленіали). Тенденція вказує, що міленіали щороку менш задоволені якістю життя. Натомість для бебі-буму – все навпаки.

Еновини

Схожі записи

ЯК З ПОВЕДІНКИ КІШКИ МОЖНА ДІЗНАТИСЯ СТАВЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ВИХОВАНЦЯ ДО ГОСТЯ
У Польщі нікому збирати полуницю через мобілізацію в Україні — деталі
На війні загинув міський голова Лебедина Сумської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *