• 13.07.2024 13:25

Популяція тупорилих акул збільшується через потепління поверхні моря

Ср, 20 Березня в 13:36

Американські дослідники проаналізували дані про клімат і популяції тупорилих акул у бухті Мобіл (штат Алабама, США). Виявилося, що з 2003 до 2020 року середня температура поверхні моря підвищилася на 0,7 °С, а кількість особин за годину знімання збільшилася в п’ять разів.

by @wirestock

Високі температури поверхні моря впливають на популяції тупорилих акул, показує нове дослідження американських учених. Аналіз даних за період із 2003 до 2020 року в бухті Мобіл, штат Алабама, засвідчив збільшення середньої температури на 0,7 °C, що супроводжувалося п’ятикратним збільшенням кількості акул за годину спостереження.

Тупорилі акули є важливою частиною морських екосистем, регулюючи баланс організмів у прибережних зонах. Вони мешкають у теплих мілководдях і можуть зустрічатися як у прісній, так і в морській воді. Однак, поряд з іншими видами акул, тупорилі іноді атакують людей.

Дослідники з’ясували, що збільшення чисельності акул у бухті Мобіл пов’язане з підвищенням температури моря вище 22,5 °C. Ці результати вказують на адаптацію акул до мінливих кліматичних умов та урбанізації регіону. Однак, це також може призвести до негативних наслідків, таких як загроза безпеці людей і вплив на промислове рибальство.

Опубліковані в журналі Scientific Reports висновки дослідження підкреслюють важливість подальшого моніторингу та управління популяціями акул в умовах мінливого клімату та антропогенного впливу.

Цікаві новини

Схожі записи

Відважний водій зійшов з маршруту, щоб врятувати життя літньому хаскі, який впав в басейн
У Міноборони розповіли, куди повідомляти про зловживання у роботі ТЦК і СП
У Петербурзі вивели на маршрут тролейбус-військкомат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *