• 24.04.2024 17:46

Міносвіти складе список ВНЗ, які допомагають ухилятися від мобілізації

Вт, 26 Березня в 10:09

Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що у новому мобілізаційному законопроєкті йдеться, що здобувачі освіти усіх рівнів зможуть отримати відстрочку. Однак іноземні освітні заклади відкрили низку факультетів, де наші громадяни “купували” це право.

Університети, які допомагають ухилятися від мобілізації

“Право на відстрочку від мобілізації залишили для здобувачів усіх рівнів освіти. Це стосується громадян, котрі навчаються в іноземних навчальних закладах. Але є нюанс. Міністерство освіти повинно сформувати перелік закордонних вишів таким чином, щоб відсіяти ті, які створюють “лазівки” для уникнення мобілізації громадянами України”, — наголосив нардеп.

За його словами, протягом 2022-2023 років іноземні освітні заклади відкрили низку факультетів, де умовно, сплачуючи за навчання 1 тис. доларів, українці “купували право” на відстрочку від мобілізації.

Комітет також повернув право на відстрочку від призову для аспірантів бюджетної та контрактної форм навчання.

Нагадаємо, в Україні обговорюється рішення звільняти від мобілізації на підставі сплати людиною великої суми податків. Частина українців та чиновників не погоджується з таким рішенням, заявляючи, що воно суперечить конституційним обов’язкам.

Також доволі часто військові експерти та самі захисники висловлюють думку, що служити в ЗСУ мають молоді чоловіки. У новому законопроєкті про мобілізацію народні депутати передбачили зниження призовного віку з 27 до 25 років. 

Новини

Схожі записи

Чоловікам за кордоном перестали надавати консульські послуги: що відбувається
Як зміниться мобілізаційний процес з середини травня: що нового очікувати чоловікам
ЯК З ПОВЕДІНКИ КІШКИ МОЖНА ДІЗНАТИСЯ СТАВЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ВИХОВАНЦЯ ДО ГОСТЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *