• 21.05.2024 19:55

У Польщі почали гірше ставитися до українців: чому бояться наших мігрантів

Пт, 12 Квітня в 12:15

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ ставлення до українців у Польщі погіршилося. У країні збільшується кількість людей, що вбачають у робітниках з України конкурентів, що демпінгують ринок праці.

Як повідомляє pap.pl, такого висновку дійшли в кадровій службі Personnel Service. В опублікованому дослідженні “Барометр польського ринку праці” йдеться, що позитивно чи нейтрально до працівників з України ставляться 78% польських роботодавців.

Серед якостей, що вони цінять в українцях найбільше, поляки зазначили швидку адаптацію (42%), працьовитість (34%) та здатність до швидкого вивчення мови (30%). Крім того, кожен четвертий вважає наших мігрантів досвідченими спеціалістами, а кожен п’ятий – скромними та лояльними людьми, що вміють створити позитивну атмосферу.

Найпозитивніше ставлення до українців у великих (44%) та середніх (34%) компаніях. По галузях лідирують IT (56%) та промисловість (50%).

Втім, цього року значно виросла кількість польських роботодавців, які не вбачають нічого позитивного у роботі українців. Таким ставленням поділилися 17% респондентів. Крім того, дещо поширилося негативне ставлення і серед звичайних поляків: тепер 41% звинувачують їх у повільному зростанні заробітної плати, а кожен п’ятий відчуває конкуренцію з їхнього боку. Це може позначитися на найманні польскими компаніями українців, що у 2023 році робили 43% компаній, вважають у Personnel Service.

Варто зазначити, що у ЄС Польща лишається однією з лідерів за кількістю українців, яким було надано прихисток після початку повномасштабної війни. За даними Євростату, ця країна надала тимчасовий захист 951,56 тис. осіб, тобто кожному п’ятому біженцю. Втім, від грудня-2023 кількість таких людей у цій країні значно зменшилася.

Obozrevatel

Схожі записи

Фотограф показав орангутанга, який допомагав лісникові вибратися з річки
Юристи розповіли, хто в Україні може не платити судовий збір
​​​​7 лайфхаків, як говорити переконливо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *