• 30.05.2024 04:09

Під час спроби перетнути кордон загинуло вже приблизно 30 людей, викрито 450 злочинних груп, які вивозили людей з України – Держприкордонслужба

Вт, 30 Квітня в 0:25

Під час спроби перетнути кордон України загинуло вже приблизно 30 громадян, які ухилялися від мобілізації. Про це в опублікованому 29 квітня інтерв’ю “Укрінформу” заявив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко.

“Дивним є те, що люди готові платити великі кошти, не знаючи людину особисто. Вони отримують якісь інструкції, переводять кудись кошти, фактично за інструкцію. А потім стикаються з тим, що маршрут пролягає по гірській річці. Потім порушники дивувалися, що вони заплатили кошти, їм обіцяли сприяння, а діставшись лінії кордону, виявили, що їм доведеться перепливати гірську річку, і багато хто розуміє, що вони не мають достатньо сил для цього. І тому хтось при спробі подолати гірську річку чи перейти гори втратив життя. Загалом із початку повномасштабного вторгнення при спробі незаконно перетнути кордон загинуло приблизно 30 осіб. Окрім цих перешкод, у горах є дикі тварини, які також створюють серйозну загрозу для життя”, – наголосив Демченко.

За його словами, спроби незаконно перетнути кордон відбуваються щодня. Найбільше таких спроб зафіксовано за межами пунктів пропуску на кордоні з Молдовою та Румунією, а найбільшу кількість підроблених документів – на кордоні з Польщею. Водночас більшість порушників не є самостійними учасниками процесу, а користуються послугами організаторів.

“Із початку воєнного стану було викрито приблизно 450 злочинних груп, які спеціалізувалися на незаконному переправленні осіб через кордон”, – зазначив Демченко.

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків.

Гордон

Схожі записи

Росія намагається зірвати проведення саміту миру — Зеленський
У Мін’юсті заявили, що перші мобілізовані в’язні вже взяли в полон окупанта
Чиновник одеського ТЦК заробив на ухилянтах мільйон доларів: розкрито схему

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *