• 16.07.2024 14:46

Естонія готова обговорювати відправлення військ до України – пані посол

Чт, 20 Червня в 0:50

Джерело: Аннелі Кольк в інтерв’ю “РБК-Україна”

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

Ми готові це обговорювати. Для нас це не є червоною лінією. Сподіваємось на спільну позицію НАТО, або Європейського союзу, — пояснила Кольк.

За її словами, Міністерство оборони Естонії підтвердило, що для них “немає нічого неможливого”.

Також пані посол додала, що Естонія здійснювала підготовку українських інструкторів у країні.

Про те, що уряд Естонії “серйозно” обговорює можливість відправки військ на захід України, щоб взяти на себе непрямі бойові дії, “тилові” завдання українських сил, аби звільнити останні для протистояння на фронті, розповів радник президента країни з питань національної безпеки Мадіс Ролл.

Раніше очільник польського МЗС Радослав Сікорський заявив, що Польща не повинна виключати ймовірності відправки своїх військових до України. Союзники України неодноразово заявляли, що підтримуватимуть Україну озброєнням та фінансами, однак вони виключали відправку своїх військ.

Ми не повинні виключати цього. Ми повинні залишити Путіна в думках щодо наших намірів, – відповів Сікорський на запитання про готовність Польщі відправити війська.

Найпершим про ймовірність відправити війська до України заговорив президент Франції Емманюель Макрон ще наприкінці лютого.

Нещодавно глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що західні країни можуть відправити своїх воєнних інструкторів до України, щоб тут навчати українських військових.

Також лідер демократів у Палаті представників Гакім Джеффріс зазначив, що глава РФ Володимир Путін намагається відтворити СРСР, що прямо загрожуватиме НАТО.

Джеффріс наголосив на необхідності підтримувати Україну, зокрема у тому, щоб у разі прориву російських військ безпосередньо втрутитися у війну.

Зауважимо, НАТО у конфіденційний спосіб і без офіційних комунікацій встановило принаймні дві червоні лінії, за якими можливе пряме втручання військ альянсу у російсько-українську війну. Так, Захід може втрутитися у повномасштабну війну, якщо РФ залучить Білорусь до протистояння, або якщо росіяни атакують країни Балтії, Польщу чи Молдову.

Слід акцентувати, що на цей час немає оперативних планів, які передбачають відправку військ, а лише оцінки можливих планів на випадок надзвичайних ситуацій – справжній крайній засіб – на випадок, якщо до війни будуть залучені треті сторони.

Зауважується, що 100 тисяч військових готові втрутитися, якщо Путін залучить інші країни.

Так, першу “червону лінію” зосереджено на можливості прориву оборони Києва на північному напрямку з боку РБ. Мовиться зокрема про пряму або опосередковану участь третьої сторони, наприклад Білорусі.

Тоді як друга “червона лінія” стосується військової провокації проти країн Балтії, Польщі або ж цілеспрямованого нападу на Молдову.

Це не обов’язково вторгнення, яке може відбутися після наступу на Одесу, але й просто військовий удар для перевірки реакції Заходу. Спроба також може бути зроблена для перевірки спроможності союзницького фронту реагувати у фазі можливої ​​плутанини: сезон виборів у Європі та США може змусити Кремль подумати, що НАТО відволікається. Однак, зауважили у виданні, Альянс не захоче терпіти таку агресію.

  • У Міністерстві оборони України уточнили інформацію стосовно сьогоднішньої заяви Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо розміщення французьких військових інструкторів на території України. Наразі досі тривають дискусії щодо цього питання.
  • Президент Франції Емманюель Макрон повідомив своїм союзникам у НАТО, що у разі атаки Росії на війська Франції в Україні – це не викличе автоматичного втручання Альянсу або США.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Букви

Схожі записи

Мобілізація в Україні. Що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для “ухилянтів”
Брав 10 тис. грн за відгул: затримано одного з командирів судна ВМС ЗСУ
Військовослужбовця застрелили при спробі перетину кордону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *