• 16.07.2024 15:11

Суд заборонив партію “Наш край” і вирішив долю її майна

Чт, 20 Червня в 1:04

Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив в Україні діяльність політичної партії “Наш край”. Тож суд задовольнив позовні вимоги Міністерства юстиції.

Про це повідомили в суді. Також суд зобов’язав передати майно, кошти й інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень у власність держави.

У суді звернули увагу на те, що повний текст рішення у справі про заборону партії пізніше буде оприлюднено на офіційних інформаційних ресурсах Мін’юсту й Верховної ради.

“Наш край” до 2021 року позиціювався як “партія професіоналів та господарників”. Іноді в масмедіа це гасло іронічно писали як “партія проффесіоналів”, оскільки її було створено переважно з вихідців із “Партії регіонів”. Також “Наш край” називали “партією мерів”, оскільки від неї було обрано чимало міських голів на виборах 2015 року.

Суд заборонив партію "Наш край" і вирішив долю її майна

Під заборону проросійських партій у 2020 та 2021 році вона чомусь не потрапила. Проте останнім часом “Наш край” згадували як “партію зрадників та колаборантів” (у її лавах і досі перебувають такі одіозні фігури, як, наприклад, Володимир Сальдо).

Партію було зареєстровано ще у 2011 році під назвою “Блокова партія” нардепом-регіоналом Антоном Кіссе. Проте вперше на політичній арені її побачили лише у 2014 році, після перейменування. Співголовами партії стали екснардепи Антон Кіссе, Олександр Мазурчак (був мером Кам’янець-Подільського), Юрій Гранатуров (був мером Миколаєва), Олександр Фельдман, Сергій Кальцев і Сергій Шахов.

Окрім Сальдо, у партії були ексмер Маріуполя Юрій Хотлубей, ексмер Бердянська Володимир Чепурний, ексочільники Борисполя Анатолій Федорчук і Чернігова Олександр Соколов.

Суд заборонив партію "Наш край" і вирішив долю її майна

Як повідомляв OBOZ.UA, ще у червні 2022 року СБУ викрила схему, за якою голова цієї партії та керівник її територіального осередку продавали прохідне місце до Верховної Ради за $2,5 млн.

А вже цього року Вищий антикорупційний суд оголосив у розшук народного депутата України Сергія Шахова, що є співголовою партії “Наш край”. Його обвинувачують у намаганні приховати десятки квартир і земельних ділянок.

Обозреватель

Схожі записи

Мобілізація в Україні. Що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для “ухилянтів”
Брав 10 тис. грн за відгул: затримано одного з командирів судна ВМС ЗСУ
Військовослужбовця застрелили при спробі перетину кордону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *