• 16.07.2024 14:23

Українці скуповують зарядні станції та генератори: ціни зросли до 60%

Нд, 7 Липня в 5:09

З урахуванням довгих відключень світла та майбутньої зими, коли ситуація може додатково погіршитися, українці почали масово скуповувати генератори, павербанки та зарядні станції. Деякі моделі подорожчали на 60%.

За даними великих торгових майданчиків, порівняно з минулим роком українці зараз купують генератори та екофлоу у кілька разів частіше. Рекорд встановили зарядні станції, попит на які збільшився на 450%.

За законами ринку це призвело до збільшення ціни. Причому деякі товари подорожчали більш ніж на половину.

Рекордсменом є зарядна станція Zendure Super Charge 1000W, яка додала в ціні 59%. Порівняно несильно подорожчали Bluetti AC200P та Jackery Explorer 1000 PRO – на 14% та 13% відповідно.

Дизельні генератори в середньому подорожчали не так сильно, але й тут є свої рекордсмени. З травня до липня DG7800SE від ITC Power зросла в ціні на 60%. Проте є позиції, які навіть подешевшали. Наприклад, Kentavr 505EK зараз коштує на 4% менше, ніж два місяці тому.

Попри такі значні цифри, ціна на обладнання лише повертається до своїх ринкових значень, каже співзасновник SRN Group Дмитро Шуманов. Після відключень світла взимку 2022-23 років торговельні мережі сформували великий запас генераторів та зарядних пристроїв.

Вони припадали пилом на складах, тому що в умовах наявності електрики в мережі попит різко впав. А зараз обладнання знову має попит.

Українці скуповують зарядні станції та генератори: ціни зросли до 60%

“Ціна зараз повертається до своєї ринкової ваги. Тобто з вересня-2023 по травень-2024 ринок продавав генератори собі в збиток. Вони лежали на складах, це були заморожені кошти, і їх продавали або в нуль, або в збиток”, – повідомив Шуманов.

Тудей

Схожі записи

Мобілізація в Україні. Що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для “ухилянтів”
Брав 10 тис. грн за відгул: затримано одного з командирів судна ВМС ЗСУ
Військовослужбовця застрелили при спробі перетину кордону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *