Основні тези
- Кандидат на посаду заступника міністра оборони США, Стівен Файнберг, відмовився прямо назвати дії Росії в Україні вторгненням під час слухань у Сенаті.
- Файнберг пояснив своє небажання висловлюватися через “відсутність втаємниченості у деталі переговорів” між Росією та Україною та “небажання підривати переговорний процес”.
Кандидат на посаду заступника міністра оборони США, бізнесмен Стівен Файнберг потрапив у політичний скандал. Він відмовився прямо сказати, що Росія вторглася в Україну.
Чому Файнберг уникнув питання щодо війни в Україні
У Сенаті США 25 лютого відбулися слухання щодо масового звільнення працівників у Пентагоні. Під час цього між американськими законодавцями виникла перепалка, в межах якої Стівен Файнберг, донор Трампа та інвестор-мільярдер, відмовився називати дії Росії в Україні вторгненням.
Так, сенатор-демократ Марк Келлі спитав у Файнберга, чи Росія вторглася в Україну. Після цього республіканець зам’явся та довго не міг підібрати слова, щоб відповісти на це запитання.
Пізніше кандидат у заступники глави Пентагону пояснив що не хоче “висловлюватися не за рангом” та “підривати переговори президента”.
Я не втаємничений у деталі переговорів між Росією та Україною, їх делікатність, те, чого намагається домогтися президент, – тому я б побоявся говорити не до ладу і підривати це. Я впевнений, що президент дуже вправний у цьому, і він знайде правильний спосіб допомогти Сполученим Штатам,
– сказав Файнберг.
Журналісти Politico переконують, небажання Файнберга визнати Росію агресором у трирічній війні проти України сталося на тлі нещодавньої критики Трампом Володимира Зеленського та дискусій з Росією про мирні переговори.
До слова, раніше не змогли назвати дії Росії в Україні вторгненням міністр оборони США Піт Гегсет і радник з національної безпеки Майк Волц. Вони уникли визнання Росії агресором та назвали війну проти України “дуже складною ситуацією”.