Лікар-інфекціоніст, який з квітня рятує хворих на коронавірус, сам не захворів. Андрій Гомаз каже, вберегти від хвороби можуть прості речі – маски, щитки, гігієна рук. Із 50 медиків, які працюють у “червоній зоні” міської лікарні Чернігова №2, COVID-19 перенесли 10. Далі репортаж з відділення, де вчать пацієнтів дихати заново.
Друга міська лікарня у Чернігові. Тут на двох поверхах інфекційного відділення лікують хворих на коронавірус.
Відділення розраховане на 85 ліжок. Кількість пацієнтів у відділенні постійно змінюється, на момент зйомки тут перебував 61 хворий, covid-19 підтвердили у 51. Кожен третій постійно потребує кисню.
«Це спеціальний концентратор, який інтегрує із повітря кисень, яким потім дихають наші пацієнти, або через назогастральний зонд, або через маску», – розповідає Світлана Ворона.
Суспільне: Чернігів
Це концентратор кисню. Між палатами їх самостійно перевозять мед працівники.Суспільне: Чернігів
Це концентратор кисню. У відділені таких – 15.
Таких концентраторів у відділені 15.
Валерію 46 років. У нього двостороння пневмонія. Він дихає завдяки «апарату Боброва».Суспільне: Чернігів
У Валерія двостороння пневмонія.
«Зараз все чудово, підживлююсь киснем. Я теж думав, що коронавірусу немає, зараз думаю інакше».
Лікар-інфекціоніст Андрій Гомаз працює у відділенні з квітня.Суспільне: Чернігів
Лікар-інфекціоніст Андрій Гомас працює у відділенні з квітня.
«Якщо порівняти період з квітня по листопад, то пацієнти стали більш тяжкі. Пневмонія тяжка двостороння, порівняно з квітнем».
Віктору 60, він хворіє місяць.Суспільне: Чернігів
Віктору 60, він хворіє місяць.
«Важко. Дякую лікарям, що витягли мене. У мене здебільшого дихальна система не працює».
«Багато хто у нас ставиться негативно до цієї епідемії, вони не вірять, що дійсно є цей вірус. І тому вони не дотримуються всіх тих правил профілактики. Але після того, як хтось із близьких чи друзів захворіє, вони змінюють своє ставлення до цього захворювання. Серед наших пацієнтів теж були пацієнти, які не вірили, але потрапивши в стіни нашого відділення і відчувши на собі, що таке ковід, вони змінили своє ставлення», – сказала завідувачка інфекційного відділення Світлана Ворона.