• 28.11.2021 02:10

Навіщо експериментують над ніжинськими діабетиками?

Пт, 29 Жовтня в 2:17

Ми не раз на нашому ресурсі підіймали питання забезпечення хворих діабетиків життєво-необхідними препаратами. Вся історія почалася з того, що нам стали відомі випадки не отримання хворими інсулінів “Хумулінів” . Ми писали статтю присвячену цьому питанню: “Чому в Ніжині ендокринолог відмовляється видавати рецепти на життєво необхідний препарат?“. І ми вирішили більш детально розібратись в цьому питанні. Чому не видають “Хумулін”? За словами народного депутата В. О. Зуба, який посилався на чернігівського обласного ендокринолога: даний вид препарату не внесений до Реєстру і не буде внесений.

Зробивши відповідний запит на ім’я директора КНП «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького» О. М. Костирка:

І отримали відповідь:

Нам стало відомо, що і третьому ніжинському хворому теж запропонували, як один з варіантів, “Актрапід” та “Протафан”.

Ми запитали у хворих на цукровий діабет, які кололи “Актрапід” та “Протафан” про їх самопочуття, враження та життя при колінні даний препаратів(відповіді пишемо без виправлень):

Alyona Moiseyeva  у у зв’язку з тим, що хумуліни не війшли до списку інсулінів на реімбурсацію, всіх пацієнтів будуть переводити на інші інсуліни. Я би прохала лікаря про переведення на більш сучасні інсуліни, тобто на аналоги. Це більш комфортні для життя інсуліни( без перекусів, тільки розрахунок на основний прийом їжі). Раджу робити пробу на новий інсулін. Не аналіз в лабораторії, а одна одиниця нового інсуліну підшкірно і дивитись, як ваш організм реагує на новий препарат.

Юлия Шапарь Я была на Хумулине, потом перевели на Актропид и Протофан, набрала вес, потому как от них хочется не просто есть, а жрать. И хочется этого до слёз. Попросила доктора чтобы перевела на что то новее, сейчас колю Епайдру и Тожео. Фраза хочу жрать! Пропала бывает что и забываю что нужно покушать.

Olena Obukhova Я б радила на кращi iнси, новiшi, безпikoвi.

Лариса Гевлич Підтримую інших. Син був на актрапіді/протафані спочатку. Життя як в клітці: постійні під’їдки або гіп. Зараз новорапід, і це зовсім інше життя

Лариса Климова Когда я два последних года подряд лежала в больнице, находясь на актрапиде и протафане, мне в выписке писали, что я отказываюсь от современных инсулинов. Сейчас я ради интереса перешла на эпайдру и тожео – на них проще следить за сахарами. Поэтому удивительно, что вас хотят перевести на старые инсулины. Это что-то не так с врачом.

Олена Вишня Вам предлагают инсулины прошлого поколения.Не соглашайтесь.

Из ультракоротких: новораиид, эпайдра. Длинные: тожео, тресиба, левыми, лантус. Тут нужно анализировать вашу потребность в инсулине.Но только не актрапид и протафан…

Татьяна Беспалая Ну такое, шило на мыло, менять.Новорапид – Тресиба, Левемир,Эпайдра-Лантус, Туджео.

Жодного позитивного відгуку про “Актрапід” та “Протафан”, але, не зважаючи на це деякі ніжинці колять даний препарат. Ми, припускаємось до думки, що люди просто погано проінформовані про дані інсуліни…

Людей, одного, якого перевели на даний вид препарату, іншого -якому запропонували перейти, ми знайшли, і в наступній статті, за їх згоди, поспілкуємось з ними.

При погано скомпенсованому діабеті виникають ускладнення.

“До хронічних ускладнень належать серцево-судинні ускладнення, які можуть призвести до інфаркту, інсульту. Діабетична стопа, яка може призвести до гангрени. На жаль, дуже часто розвивається хронічна ниркова недостатність. До гострих ускладнень цукрового діабету відносяться коматозні стани, або прекоматозні стани. Це гіпоклікемія та гіперклікемія.”, – як повідомляє експерт департаменту охорони здоров’я з ендокринології Юрій Вендзілович.

Будемо слідкувати за розвитком ситуації й далі. Всім бажаємо здоров’я!

На головному фото: директор НМЦЛ ім. М. Галицького О.М. Костирко, лікар-ендокринолог О. В. Сидоренко

Євген Ткаченко

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Читати по темі: Чому в Ніжині біля кабінету ендокринолога черги з хворих?

Схожі записи

Їхав у причепі саморобного трактора: на Ніжинщині загинув чоловік
ДТП у Ніжині: винуватець утік з місця події
На даху магазину на Ніжинщині зимуватиме лелека

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *