• 17.01.2022 07:33

У центрі Ніжина співатимуть колядки

Пт, 7 Січня в 1:17

7 січня на центральній площі Ніжина, о 17:00, відбудеться святкова програма за участю творчих колективів міста під назвою “З Різдвом Христовим”.

Різдво  є найважливішим святом. У це свято віруючі відзначають народження Ісуса Христа в місті Віфлеєм. Його батьки Марія і Йосип вирушили в це місто для участі в перепису населення. Там вони залишилися ночувати в печері для худоби. Вночі у вагітної Марії почалися пологи. Так народився Ісус.

Над цією печерою яскраво засяяла зірка. Пастухи і волхви з околиць по зірці прийшли подивитися на Месію і принесли йому подарунки. Цар Ірод дізнався про народження Спасителя і наказав убити всіх новонароджених чоловічої статі в країні. Але ангел попередив Йосипа і Марію, і вони зуміли втекти до Єгипту з немовлям. З цього і починаються різдвяні свята. 

У сам день Різдва піст припиняється і можна їсти будь-які страви. У свято відвідують богослужіння і говорять один одному при вітанні прийнято говорити “Ісус народився!”- “Славте Його!”.

В Україні на Різдво прийнято ставити мініатюрний ляльковий театр-вертеп. У цих сценках розігрують народження Ісуса. У деяких українських регіонах на Різдво плетуть дідуха – сніп жита з безліччю вузлів і кінцівками. Його ставлять в кут будинку на щастя.

MyNizhyn

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Шахісти з Ніжина показали “клас” на змаганнях. Фото
Тетяна Винник: “Якось я прокинулася і зрозуміла, що мені необхідно просто поїхати…”Інтерв’ю
Юна борчиня з Ніжинщини здобула призове місце у Всеукраїнському турнірі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *