• 22.04.2025 02:41

На Чернігівщині облаштовують криницю з цілющою водою. ФОТО

Нд, 30 Січня в 1:40

Посеред столітніх сосен поблизу села Ушівка, що на Новгород-Сіверщині з-під землі б’ють цілющі джерела. Місцина ця добре відома жителям навколишніх сіл. З покоління в покоління люди передають легенду про неї.
Ще за часів кріпацтва жив у селі пан Савицький, що тримав у господарстві чимале поголів’я великої рогатої худоби. Під час випасу біля Ушівського джерела одна з корів втопилася в цьому озерці. Тоді пан наказав засипати джерело, щоб й сліду його не залишилося. Проте через деякий час джерело з’явилося обабіч шляху. Подорожні й досі тут зупиняються, аби втамувати спрагу, лісові мешканці також рятуються тут у затінку під час спеки. Їдуть до джерела хворі для зцілення від недуг, зміцнення організму. Відомо, що люди виліковувалися від екземи, головного, спинного болю, хвороб шлунка, очей, у багатьох поліпшувалося самопочуття після операцій.

Ушівська криниця – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Хоч і є тут місце для відпочинку та можливість набрати живильної води, проте вони потребують оновлення. Навкруги все заросло чагарниками. Тож, за сприяння Новгород-Сіверського міського голови Людмили Ткаченко, взялися розчищати місцевість навколо, аби подорожні здалеку бачили цілюще джерело. Працювали люди не один день, аби місце виглядало охайно. Оновили дощаний поміст до джерела та з обох боків встановили ікони Пресвятої Богородиці, побудували невелику капличку. Основні роботи завершили до Хрещення Господнього. Тож на Водосвяття до Ушівського джерела з’їхалося чимало люду, і не лише з сусідніх сіл, а й з інших громад Новгород-Сіверського району. Воду для освячення брали з джерел. Протоієрей Ілля провів обряд та молебень. Опісля сміливці занурювалися в крижану воду. Її температура тут увесь час однакова, близько 6-8 градусів, вона не замерзає навіть у найлютіші морози.

Згодом для присутніх організували святкування. Люди ласували смаженими на багатті млинцями з салом, грілися запашним чаєм. Все це безкоштовно для людей влаштували очільниця Новгород-Сіверської громади Людмила Ткаченко та Андрій Ірха, староста сіл Ушівка, Студинка, Об’єднане, Гнатівка та Кудлаївка. Працівники сільських клубів зі Студинки та Кудлаївки додали настрою запальними піснями.
Джерело й надалі будуть приводити до ладу. Тільки-но зійде сніг, тут планують оновити альтанку та замінити огорожу. Словом, робитимуть усе можливе, щоб тут могли комфортно відпочивати не лише місцеві, а й туристи.

«Чернігівщина» №4 (874) від 27 січня 2022

ДжерелоGorod.cn.ua

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Чоловік отримав повістку, але не пішов до ТЦК — що вирішив суд
У Чернігові жінка нібито залишила дитину в камері схову: відповідь поліції
На полігоні під Черніговом командир забив до смерті мобілізованого та наказав солдатам закопати його тіло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *